Repertuar kin Nowość Program TV

Stan Lee pozywa do sądu byłego współpracownika. Chodzi o komiksy podpisane krwią

W ostatnim czasie w sieci pojawiło się mnóstwo doniesień na temat Stana Lee i jego aktualnej sytuacji pod naciskiem osób z najbliższego otoczenia. Teraz The Man komentuje wszystkie pogłoski, pozywając jednocześnie do sądu jednego ze współpracowników.

Kilka dni temu w sieci pojawiły się szokujące doniesienia o aktualnej sytuacji Stana Lee. Według dziennikarzy The Hollywood Reporter, twórca Domu Pomysłów ma być regularnie wykorzystywany przez osoby ze swojego najbliższego otoczenia, w tym i córkę, J.C. Kobiecie zależeć ma przede wszystkim na majątku ojca, do którego kleją się również współpracownicy i „przyjaciele” The Mana – Jerardo Olivarez, Keya Morgan oraz Kirk Schenck. O pogłoskach szczegółowo pisaliśmy tutaj.

Jak się okazuje, część doniesień rzeczywiście może być prawdziwa. Do sądu w Los Angeles wpłynął już pozew, złożony przez samego Stana Lee. The Man kieruje go przeciwko Olivarezowi, który był jego doradcą i managerem. Jak czytamy w pozwie, Olivarez miał przejąć kontrolę nad finansami Lee, pobierać pieniądze z jego kont bez autoryzacji (mowa nawet o kwocie 4.6 mln dolarów) oraz kupić sobie dom za 850 tys. dolarów z oszczędności The Mana. Korzystając z żałoby Stana po śmierci jego żony, mężczyzna miał również nakłonić go na podpisanie dokumentu, na mocy którego zatrudniono nowego prawnika, a prywatnie przyjaciela Olivareza. W pozwie mowa również o tym, że Lee został oszukany i za namową doradcy wpłacił 300 tys. dolarów na organizację charytatywną. Ta okazała się jednak firmą nastawioną na zysk, z której czerpał sam Olivarez.

-
breaking
-

Informacje sprzed kilku dni wskazywały również, że Lee podpisywał komiksy tuszem z własną krwią, co przez wielu zostało uznane za niedorzeczne. Wygląda jednak na to, że podobna sytuacja rzeczywiście mogła mieć miejsce – w pozwie znalazła się adnotacja mówiąca o tym, że Olivarez nakłonił pielęgniarkę The Mana, by regularnie pobierała mu krew. Zataił jednak fakt, że będzie ona sprzedawana w Las Vegas i wykorzystywana właśnie do podpisywania komiksów (sprzedających się za 500 dolarów każdy). Podpisy stawiano za pomocą pieczątek, bez wiedzy The Mana. Lee nie wyrażał na to zgody, toteż skierował swoje kroki do sądu by walczyć o całą dokumentację wszystkich wydatków z ostatniego czasu i ewentualne odszkodowanie.

W sieci pojawił się również nowy klip wideo, nakręcony przez przyjaciela Lee, Keyę Morgana. The Man wyraźnie mówi w nim, że pomówienia o wykorzystywaniu go przez Morgana są zupełnie nieprawdziwe i staje w jego obronie. Nie odnosi się jednak do sprawy z Olivarezem. Warto wspomnieć, że wideo pojawiło się w sieci jeszcze przed pierwszymi doniesieniami o pozwie sądowym.

Źródło: deadline.com, youtube.com / zdjęcie główne: materiały prasowe
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Seksapil to moc? Bohaterki komiksów w…

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego niektóre superbohaterki wyglądają w komiksach tak, jakby balansowały na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – Kapitan Marvel…

Avengers: Koniec gry trafi do kina za ledwie ponad miesiąc. Napływ informacji powoli zwiększa się,…

Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Do końca 9. sezonu The Walking Dead zostały tylko 2 odcinki. Zwiastun i zdjęcia zapowiadają…

Dawid Muszyński
-

Miłość, śmierć i roboty: sezon 1…

David Fincher i Tim Miller przedstawiają zbiór krótkich, niezwiązanych ze sobą animowanych historii. Jak wypada…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
-

Pewnego razu… w Hollywood – plakat…

Pewnego razu w Hollywood to najnowszy film w reżyserii Quentina Tarantino. Promocja ruszyła.

Adam Siennica
-

Toy Story 4 – pełny zwiastun…

Toy Story 4 to najnowszy kinowy film studia Pixar. Kontynuacja przygód popularnych bohaterów zawita na…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.