Przeczytaj w weekend

Star Wars Jedi: Upadły zakon - powstanie komiksowy prequel gry

We wrześniu tego roku zadebiutuje komiks, który będzie stanowił wprowadzenie do gry Star Wars Jedi: Upadły zakon.

We wrześniu tego roku zadebiutuje komiks, który będzie stanowił wprowadzenie do gry Star Wars Jedi: Upadły zakon.

Star Wars Jedi: Upadły zakon zadebiutuje 15 listopada tego roku na pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Okazuje się jednak, że na zapoznanie się z zarysem historii oraz pewnymi bohaterami nie będziemy musieli czekać tak długo. Wcześniej na rynek trafi komiksowy prequel tej gry.

Zapowiedziano, że składająca się z pięciu części mini-seria zatytułowana będzie Star Wars Jedi: Fallen Order – Dark Temple i zadebiutuje już we wrześniu tego roku. Za jej stworzenie odpowiadają scenarzysta Matthew Rosenberg oraz rysownik Paolo Villanelli. Głównymi bohaterami będą tu Eno Cordova i Cere Junda - ta dwójka zostaje wysłana do tajemniczej świątyni na planecie Ontotho i trafia w sam środek walki pomiędzy dwiema frakcjami. 

Praca nad komiksem Jedi: Upadły zakon była świetnym doświadczeniem. Respawn i Lucasfilm nie yylko tworzą jedną z najbardziej ekscytujących gier wideo od dawna, ale też opowiadają prawdziwą, epicką historię Gwiezdnych Wojen. Szansa, by wprowadzić widzów w część postaci z gry, odkryć kim są i jak do tego doszli było świetną zabawą. Cere Junda i Eno Cordova to para Jedi, o których fani zdecydowanie będą chcieli wiedzieć więcej, a ten komiks przedstawi ich opowieść, która nie znajdzie się nigdzie indziej - mówi Matthew Rosenberg.  

Źródło: comicbook.com / fot. Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV