Przeczytaj w weekend

Starz zdradza więcej szczegółów na temat serialu The Continental. Czy powróci Ian McShane?

Niedługo po ogłoszeniu informacji, że powstanie serial na podstawie filmów John Wick, w sieci zaczynają pojawiać się kolejne szczegóły w sprawie produkcji. Komentuje Carmi Zlotnick ze stacji Starz.

Niedługo po ogłoszeniu informacji, że powstanie serial na podstawie filmów John Wick, w sieci zaczynają pojawiać się kolejne szczegóły w sprawie produkcji. Komentuje Carmi Zlotnick ze stacji Starz.

Michalina Reda
Michalina Reda

Zaledwie dwa dni temu oficjalnie ogłoszono, że trwają przygotowania do nowego serialu osadzonego w świecie John Wick. Produkcja nosi tytuł The Continental i powstaje dla stacji Starz. Akcja rozgrywa się w tytułowym hotelu, który jest schronieniem dla zabójców z całego świata. W filmie jego menadżerem był Winston, w którego wcielał się Ian McShane. Zapytany o możliwość angażu aktora do serialu, Carmi Zlotnick z zarządu Starz odpowiada, że bardzo na to liczą:

Oczywiście prowadzimy rozmowy w sprawie przywrócenia Iana McShane. Dobrą wiadomością jest fakt, że mamy pewien wgląd w jego harmonogram ze względu na nasze zaangażowanie w serial Amerykańscy bogowie. Prowadzimy rozmowy z Ianem.

Zlotnick zdradza również co nieco na temat głównego bohatera nowego serialu. Jak się okazuje, będzie to zupełnie nowa postać, którą poznamy po raz pierwszy:

Na samym początku on nie będzie zabójcą. Nie chcę zdradzać zbyt wiele na temat tej historii, ale to będzie ktoś zupełnie nowy dla tego świata. Jednak jeśli cofniemy się do początku, jego pochodzenie, zupełnie mu nieznane, będzie w pewien sposób się z tym światem łączyło (...) Myślę, że historia rozegra się w teraźniejszości, ale dużo będzie tu informacji o tym, co działo się w przeszłości (...) Oś czasu tego serialu biegnie równolegle do osi czasu w filmach. Są sobie współczesne, ale jednocześnie niezależne od siebie. I - tak - to będzie serial akcji. Chad Stahelski [reżyser filmów - przyp. red.] jest zaangażowany w produkcję i oczekujemy tego samego charakteru jaki posiada franczyza.

Pierwszy sezon produkcji ma liczyć osiem odcinków, z których każdy będzie trwał godzinę. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Źródło: slashfilm.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV