John Wick (2014)

John Wick

Emerytowany zabójca zmuszony jest wrócić do akcji z powodu sadystycznego zbira powiązanego z nowojorską mafią. Głodny zemsty John Wick ponownie wykorzystać musi swoją bezwzględność i umiejętności, które sprawiły, że stał się legendą podziemia.

Trailery i materiały wideo

John Wick Movie CLIP - Uninvited Guest (2014) - Keanu Reeves, Willem Dafoe Action Movie HD

John Wick TRAILER 2 (2014) - Willem Dafoe, Keanu Reeves Action Movie HD

John Wick Movie CLIP - Intruders (2014) - Keanu Reeves Action Movie HD

John Wick TV SPOT - Afraid (2014) - Keanu Reeves, Willem Dafoe Action Movie HD

John Wick - Trailer #1

John Wick TV SPOT - Vengeance (2014) - Keanu Reeves, Willem Dafoe Action Movie HD

John Wick TV SPOT - Best of the Year (2014) - Keanu Reeves, Willem Dafoe Action Movie HD

Najnowsza recenzja redakcji

Fabuła filmu John Wick to w zasadzie tylko szkielet. Tytułowy bohater to płatny zabójca, który odwiesił broń na kołek i poświęcił się żonie. Gdy ta odeszła, pogrążył się w żałobie, a w walce z bólem pomagał mu… szczeniaczek – ostatni, pośmiertny prezent od ukochanej, która przygotowała go na okoliczność swojego odejścia. Akcja zaczyna się w momencie, gdy kilku niezbyt rozgarniętych oprychów z rosyjskiej mafii napada Johna i zabija rzeczonego psa. Budzą tym dawne ja bohatera, który sprawi, że szybko pożałują, iż nie zabili i jego. John Wick to mistrz w swoim fachu.

Reszta filmu to malowniczy rajd od lokacji do lokacji z Johnem, który powala wrogów jak żniwiarz łany pszenicy, torując sobie drogę do tego, na którym chce wywrzeć zemstę. Widz może się cieszyć niesamowitymi sekwencjami, które stoją na najwyższym poziomie, olśniewają choreografią i realizacją. Co nie dziwi, bo choć David Leitch i Chad Stahelski tym obrazem debiutują jako reżyserzy, od lat pracują w Hollywood jako spece od scen akcji właśnie i uchodzą za najlepszych spośród wszystkich ekip. Co widać w filmie – Keanu Reevs w roli Johna to niezwykle pomysłowa maszyna do zabijania.

To jednak nie wszystko, co John Wick oferuje. Choć tak naprawdę mamy tu do czynienia z kinem klasy B z dużą liczbą pifów, pafów, bumów i ciosów, zaskakująco bogate jest tło w postaci swoistej mitologii świata płatnych zabójców. Poznajmy ich zwyczaje, reguły zawodu, zagłębiamy się w ich relacje, poznajemy kolegów i koleżanki po fachu Johna... Twórcy pomyśleli nawet o unikalnym systemie płatności. Ten film to fascynująca podróż do świata jednych z najniebezpieczniejszych ludzie na planecie.

John Wick - pudełko DVD
Źródło: Monolith

Jeszcze głębiej wejdziemy zaś dzięki dodatkom do wydania DVD, które są wyjątkowo obfite jak na standardową edycję. Udamy się na plan, poznamy ekipę, będziemy świadkami kręcenia kluczowych scen, dowiemy się, jaka była geneza całej historii, wyjaśniony zostanie także wspomniany kodeks płatnych morderców.

Jeżeli ktoś szuka dobrej, prostej, ale nie prostackiej rozrywki, lubi dobrze pokazaną filmową przemoc oraz potrafi docenić ciekawą kreację świata, John Wick go nie zawiedzie. To zaskakująco dobry film.

Co o tym sądzisz?

Zobacz w kinach

Znajdź najbliższe
Brak emisji w tym mieście

Zobacz pełen repertuar >

Zobacz w VOD

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Evan Peters

Evan Peters

ur. 1987, kończy 33 lat

Rainn Wilson

Rainn Wilson

ur. 1966, kończy 54 lat

Crystal Lowe

Crystal Lowe

ur. 1981, kończy 39 lat

Omar Sy

Omar Sy

ur. 1978, kończy 42 lat

Daniel Cudmore

Daniel Cudmore

ur. 1981, kończy 39 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV