Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement
 

John Wick (2014)

Śr. ocena 7.3

Znasz ten film? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Najnowsza recenzja redakcji

Czasami nie liczy się to, czy opowiadana historia jest oryginalna lub skomplikowana, ale sposób jej opowiedzenia i zapewniające rozrywkę tempo. „John Wick” to idealny przykład wyekstrahowanej rozrywki.

Fabuła filmu „John Wick” to w zasadzie tylko szkielet. Tytułowy bohater to płatny zabójca, który odwiesił broń na kołek i poświęcił się żonie. Gdy ta odeszła, pogrążył się w żałobie, a w walce z bólem pomagał mu… szczeniaczek – ostatni, pośmiertny prezent od ukochanej, która przygotowała go na okoliczność swojego odejścia. Akcja zaczyna się w momencie, gdy kilku niezbyt rozgarniętych oprychów z rosyjskiej mafii napada Johna i zabija rzeczonego psa. Budzą tym dawne ja bohatera, który sprawi, że szybko pożałują, iż nie zabili i jego. John Wick to mistrz w swoim fachu.

Reszta filmu to malowniczy rajd od lokacji do lokacji z Johnem, który powala wrogów jak żniwiarz łany pszenicy, torując sobie drogę do tego, na którym chce wywrzeć zemstę. Widz może się cieszyć niesamowitymi sekwencjami, które stoją na najwyższym poziomie, olśniewają choreografią i realizacją. Co nie dziwi, bo choć David Leitch i Chad Stahelski tym obrazem debiutują jako reżyserzy, od lat pracują w Hollywood jako spece od scen akcji właśnie i uchodzą za najlepszych spośród wszystkich ekip. Co widać w filmie – Keanu Reevs w roli Johna to niezwykle pomysłowa maszyna do zabijania.

To jednak nie wszystko, co „John Wick” oferuje. Choć tak naprawdę mamy tu do czynienia z kinem klasy B z dużą liczbą pifów, pafów, bumów i ciosów, zaskakująco bogate jest tło w postaci swoistej mitologii świata płatnych zabójców. Poznajmy ich zwyczaje, reguły zawodu, zagłębiamy się w ich relacje, poznajemy kolegów i koleżanki po fachu Johna… Twórcy pomyśleli nawet o unikalnym systemie płatności. Ten film to fascynująca podróż do świata jednych z najniebezpieczniejszych ludzie na planecie.

John Wick - pudełko DVD
Źródło: Monolith

Jeszcze głębiej wejdziemy zaś dzięki dodatkom do wydania DVD, które są wyjątkowo obfite jak na standardową edycję. Udamy się na plan, poznamy ekipę, będziemy świadkami kręcenia kluczowych scen, dowiemy się, jaka była geneza całej historii, wyjaśniony zostanie także wspomniany kodeks płatnych morderców.

Jeżeli ktoś szuka dobrej, prostej, ale nie prostackiej rozrywki, lubi dobrze pokazaną filmową przemoc oraz potrafi docenić ciekawą kreację świata, „John Wick” go nie zawiedzie. To zaskakująco dobry film.

Pokaż całą recenzję

Obsada

John Wick
Viggo Tarasov
Iosef Tarasov

 

 

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Netflix, HBO GO, player.pl – gdzie najlepsze nowości filmowe? [styczeń 2019]

W styczniu platformy VOD mają do zaoferowania kolejne, interesujące produkcje filmowe. Oto najciekawsze z nich.…

Michalina Reda
-

Filmy 2019: premiery kinowe roku – kalendarz [lista aktualizowana]

Rok 2019 to czas zupełnie nowych premier kinowych. Sprawdźcie, co dobrego wejdzie na ekrany kin…

Adam Siennica
weekend
-

Efekt Raid: Jak Indonezyjski hit powoli zmienia Hollywood

Raid oraz Raid 2: Infiltracja to dwa filmy akcji z Indonezji w reżyserii Garetha Evansa.…

Aleksander Mazanek
-

Wejście smoka dokonało rewolucji kina. Słów kilka na rocznicę premiery

45 lat temu miało premierę Wejście Smoka, film, który odmienił na zawsze oblicze nie tylko…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.