Przeczytaj w weekend

Steven Spielberg tworzy straszny serial dla nowej platformy streamingowej

Steven Spielberg pisze scenariusz serialu, który jest zapowiadany jako "straszny". Produkcja ma zadebiutować na nowej platformie streamingowej Quibi.

Steven Spielberg pisze scenariusz serialu, który jest zapowiadany jako "straszny". Produkcja ma zadebiutować na nowej platformie streamingowej Quibi.

Michalina Reda
Michalina Reda

Steven Spielberg obejmuje stanowisko scenarzysty w nowym serialu, który nie ma jeszcze swojego tytułu. Informacją podzielił się producent Jeffrey Katzenberg, który promował nową platformę streamingową Quibi na Banff World Media Festival. Na razie nie podzielił się wieloma szczegółami na temat produkcji, mówiąc tylko, że będzie to historia złożona z 10 lub 12 części (odcinków), z których Spielberg napisał już "cztery albo pieć". Jak dodaje:

Steven Spielberg ma super-przerażającą historię do opowiedzenia. W tej chwili sam ją tworzy. Nakłonienie go do napisania czegoś jest fantastyczne.

Zdaniem Katzenberga, Spielbergowi zależy na tym, by subskrybenci Quibi mieli możliwość oglądania serialu o północy. Rzekomo trwały już rozmowy z Meg Whitman, która zaproponowała, aby ustawić specjalny zegar na platformie - tak, by serial debiutował o określonej godzinie i aby widzowie mieli określony limit czasu, by się z nim zapoznać. Projekt miałby nosić nazwę Spielberg’s After Dark.

Platforma Quibi zadebiutuje w USA 6 lipca 2020 roku i ma kosztować 4,99$ miesięcznie. Będziemy informować o rozwoju projektu.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV