Przeczytaj w weekend

Platforma Disneya nie będzie końcem Netflixa. Specjalista tłumaczy

Według Kevina Mayera z Disneyaa, pozycja Netlixa nie jest zagrożona. Nowa platforma streamingowa ma być dla niego zdrową konkurencją.

Według Kevina Mayera z Disneyaa, pozycja Netlixa nie jest zagrożona. Nowa platforma streamingowa ma być dla niego zdrową konkurencją.

Według Mayera, nowa platforma nie powstaje z myślą zabicia Netflixa, nawet jeśli od 2019 roku nowe filmy Disney’a nie pojawią się w konkurencyjnym serwisie.

Główny specjalista ds. strategii Walt Disney Company Kevin Mayer powiedział, że ich nadchodzące filmy (takie jak Black Panther), w przeciwieństwie do produkcji Netfilxa, powstały by najpierw oglądać je w kinie. Ten system działa dla nich doskonale, co potwierdza box office. W 2017, trzeci rok z rzędu, przychody wyniósł pięć miliardów dolarów.

Ten model się sprawdza, więc nie sądzę żeby trzeba było go zmieniać.- powiedział Mayer.

Mayer stwierdził również, że nie ma przeszkód, by filmy Marvela i Star Wars: The Last Jedi znalazły się na platformie, obok rodzinnych filmów od Pixara i innych starszych produkcji Disneya.

Marvel i Star Wars są obecne w naszych parkach tematycznych i na naszym kanale Disney Channel. Naszym zdaniem, nie zachodzi tu żadna sprzeczność.

Wiosną ma ruszyć ESPN Plus, o której Mayer powiedział, że będzie oferować tysiące transmisji, których widz nie zobaczy nigdzie indziej. Znajdzie się tam miejsce zarówno dla mniej popularnych wydarzeń, jak i najważniejszych rozgrywek sportowych.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: Disney

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV