Suspiria – twórca oryginału, Dario Argento nie jest fanem remake’u

Twórca wielu znakomitych horrorów, Dario Argento wypowiedział się na temat nowej odsłony Suspirii w reżyserii Luca Guadagnino.

Twórca wielu znakomitych horrorów, Dario Argento wypowiedział się na temat nowej odsłony Suspirii w reżyserii Luca Guadagnino.

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Tagi:  dario argento 

W zeszłym roku zadebiutowała w kinach nowa Suspiria w reżyserii Luca Guadagnino, a w obsadzie znalazły się m.in. Tilda Swinton, Dakota Johnson i Chloe Grace Moretz. Suspiria to opowieść o mroku, który opanowuje słynne na całym świecie studio taneczne, dyrektor artystyczną i uczniów. Bohaterką jest młoda amerykańska tancerka, która zostaje wciągnięta w koszmar.

Od momentu premiery filmu, fani zastanawiali się, co o nowej odsłonie myśli Dario Argento, twórca filmu Suspiria z 1977 roku. Teraz dla The Film Stage wypowiedział się na ten temat.

Nie wzbudziło to we mnie ekscytacji, zdradza ducha oryginalnego filmu: nie ma strachu, nie ma muzki. Film mnie nie satysfakcjonuje.

Argento powstrzymał się jednak od całkowitej krytyki filmu i dodał, że remake jest filmem "wyrafinowanym, jak Guadagnino, którego bardzo szanuje". Co ciekawe, obaj twórcy rozmawiali ze sobą przed rozpoczęciem zdjęć. Guadagnino zdradził przed premierą filmu, że nie potrzebował błogosławieństwa od Argento, który przekazał mu, że ma podążać swoją drogą i zrobić swój film. Ostatecznie jednak trudno po tych słowach stwierdzić, że twórca oryginału jest zadowolony.

Film podzielił też krytyków i widzów na całym świecie. Świetne oceny przeplatają się z mniej pochlebnymi recenzjami.

Źródło: screenrant.com/ zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV