„Świat równoległy” – reportaż podróżniczy Michniewicza wkrótce

Jeszcze we wrześniu ukaże się "Świat równoległy", czwarta książka autorstwa Tomka Michniewicza - dziennikarza i podróżnika.

Jeszcze we wrześniu ukaże się "Świat równoległy", czwarta książka autorstwa Tomka Michniewicza - dziennikarza i podróżnika.

Tomek Michniewicz do tej pory napisał trzy książki ("Samsara", "Gorączka", "Swoją drogą"), w których w barwny sposób opisywał odległe kraje i kultury, ale też przeprowadzał dziennikarskie śledztwa pokazujące mało znane historie z mniej lub bardziej odległych zakątków świata.

W swojej najnowszej książce pt. Świat równoległy przygląda się muzułmanom w Pakistanie, polskim weteranom z sił specjalnych oraz organizacjom przestępczym w Stanach Zjednoczonych, dla których więzienne kraty nie są żadną przeszkodą.

Książka Michniewicza ukaże się 23 września nakładem wydawnictwa Otwarte. Będzie kosztować 39,90 zł za 320 stron w miękkiej oprawie.

Świat równoległy Michniewicz okładka
Źródło: Otwarte

Pakistan
Mówi się, że muzułmanie to terroryści. Jednocześnie 80% ofiar wszystkich zamachów terrorystycznych to wyznawcy islamu.
Polska
Żołnierze polskich sił specjalnych to światowa elita, ale gdy kończą czterdzieści lat, nasze społeczeństwo wyrzuca ich na śmietnik.
USA
Czujemy się bezpiecznie, gdy więzienia są pełne przestępców, bo żyjemy w nieświadomości, że najgroźniejsze gangi są kontrolowane zza krat.

Każda kolejna podróż utwierdza mnie w przekonaniu, że istnieją równoległe światy. Jeden – który wszyscy mamy w głowach, wdrukowany nam przez media. Drugi – ten rzeczywisty. Z ich zderzeń powstała niniejsza książka: zbiór ośmiu reportaży z różnych kontynentów. Wszystkie o ludziach i miejscach, które wydaje nam się, że znamy.

Wydaje nam się.

Źródło: Otwarte

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV