Syfy potwierdza datę premiery „Helix” oraz powroty innych seriali

2014 rok stacja Syfy rozpocznie od mocnego uderzenia. Na premierę czekają m.in. nowe seriale Helix i kanadyjski Bitten.

2014 rok stacja Syfy rozpocznie od mocnego uderzenia. Na premierę czekają m.in. nowe seriale Helix i kanadyjski Bitten.

Marcin Rączka

Marcin Rączka

Dwugodzinna premiera Helix zaplanowana została na 10 stycznia 2014 roku. Z kolei 13 stycznia w ramówce stacji Syfy zadebiutują: 4 sezon Zagubionej tożsamości, 4. sezon Being Human (US) oraz nowy kanadyjski serial Bitten z Laurą Vandervoort w roli głównej. 

Fabuła Helix skupia się na grupie naukowców dowodzonych przez dr. Alana Farraguta (Billy Campbell), którzy udają się na Antarktydę, gdzie ich zadaniem jest przeprowadzenie szczegółowych badań. Podejrzewają oni, że właśnie tam ma wybuchnąć epidemia, która może rozprzestrzenić się na cały świat. Serial określany jest jako mroczny thriller science fiction.

Twórcą Helix jest Ron Moore (Battlestar Galactica). W obsadzie znajdują się: Billy CampbellHiroyuki SanadaKyra Zagorsky,Mark GhanimeJordan HayesMeegwun FairbrotherCatherine Lemieux i Neil Napier.

W Bitten Laura Vandervoort wciela się w Elenę Michaels. Jej szczęśliwe życie jako nastolatki szybko zmienia się przez jedno niewinne ugryzienie. Staje się wilkołakiem, który musi przetrwać razem ze swoją watahą. Po wielu latach Elena powraca do Toronto, pracuje jako fotograf i spotyka się z nowym facetem. Nagle ludzie zaczynają ginąć, a nieznany morderca zaczyna prześladować jej dawną watahę. Dziewczyna, rozdarta pomiędzy dwa światy, postanawia pomóc swojej rodzinie.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV