Taika Waititi chciałby azjatyckich aktorów w filmie Akira

Reżyser filmu Thor: Ragnarok zdradził, że gdyby miał reżyserować zapowiedziany film Akira, obsadziłby w głównych rolach aktorów z Azji.

W ostatnim czasie bardzo dużo mówiło się o wybielaniu Hollywood, gdzie w ekranizacjach historii pochodzących z Japonii, w rolach głównych obsadzano białoskórych aktorów. Ten sam problem powraca przy okazji zapowiedzianego filmu Akira na podstawie znanej mangi. Choć produkcja nie ma jeszcze reżysera, o opinię zapytano Taikę Waititi, który jest teraz bardzo popularny za sprawą filmu Thor: Ragnarok. To właśnie podczas uroczystej premiery został zapytany o jego ewentualne podejście do aktorskiej wersji Akiry, gdyby rzeczywiście został jej reżyserem.

Waititi przyznał, że chętnie skorzystałby z młodych i zdolnych aktorów z Azji. Uważa, że nie wykorzystuje się ich ogromnego potencjału. Mówi także, że bardzo lubi mangę Akira i gdyby miał zrobić film o tym bohaterze, to opierałby się właśnie na historiach obrazkowych, a nie pełnometrażowym filmie anime o tym samym tytule. Przypomnijmy, że o kandydaturze reżysera do objęcia sterów w nowej produkcji mówi się już od zeszłego miesiąca.

Akcja oryginalnego filmu Akira działa się w przyszłości w Tokio i opowiadała historię Kanedy, szefa gangu motocyklowego oraz jego przyjaciół. Jeden z nich, Tetsuo, zostaje porwany przez wojsko i zmuszony do uczestnictwa w eksperymentalnym projekcie zwanym Akira. W nowej wersji Tokio ma zastąpić Nowy Jork.

-
-

Dla przypomnienia – głównymi kandydatami na stanowisko reżysera widowiska byli wcześniej Daniel Espinosa, David F. Sandberg i Jordan Peele.

Źródło: heroichollywood.com/ zdjęcie główne: TMS Entertainment

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
0 -

Avengers: Wojna bez granic – Thanos…

Promocja Avengers: Wojna bez granic rozkręciła się na dobre. Do sieci trafiają kolejne materiały.

Piotr Piskozub
spoilery
0 -

Avengers: Wojna bez granic – analiza…

Mieliśmy już okazję zobaczyć ostateczny zwiastun filmu Avengers: Wojna bez granic. Najwyższa pora rozebrać go…

Tymoteusz Wronka
0 -

Prawie 2/3 Polaków nie czyta. Są…

Biblioteka Narodowa zaprezentowała wyniki nowego badania czytelnictwa w Polsce. Podobnie jak w poprzednich latach wyniki…

Adam Siennica
spoilery
0 -

Czy zwiastun Avengers: Wojny bez granic…

Pełny zwiastun filmu Avengers: Wojna bez granic pokazał światu wiele epickich scen. Od kilku dni…

Adam Siennica
0 -

Box Office: Czarna Pantera wyrównuje rekord…

Czarna Pantera nie daje szans konkurencji w amerykańskim box office. Tomb Raider nieźle sobie radzi…

Norbert Zaskórski
0 -

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości –…

Reżyser widowiska, w którym Mroczny Rycerz zmierzył się z Człowiekiem ze Stali zdradził, że w…

Co o tym sądzisz?