Terminator mógł mieć kiczowate zakończenie. Jakie miało być?

Terminator to obecnie klasyk kina i jeden z najważniejszych filmów gatunku science fiction. Producentka Gale Ann Hurd zdradziła ciekawostkę o tym, jak chciano wymusić inne zakończenie.

Terminator to obecnie klasyk kina i jeden z najważniejszych filmów gatunku science fiction. Producentka Gale Ann Hurd zdradziła ciekawostkę o tym, jak chciano wymusić inne zakończenie.

Adam Siennica

Adam Siennica

Tagi:  terminator 

Terminator mógł mieć szczęśliwe zakończenie. Okazuje się, że studio naciskało, aby film miał typowy hollywoodzki happy end. Informację wyjawiła producentka tego dzieła Gale Ann Hurd, która była gościem podczas Screamfestu.

Hurd wspomina, że dostali ze studia uwagi i nakaz zmiany zakończenia. Chcieli, aby film skończył się w momencie, gdy Kyle Reese przytula Sarę Connor. Innymi słowy nie chciano pokazać, jak z ognia wychodzi Terminator, który ściga i następnie zabija Reese'a, a potem ginie z ręki Sary.

To własnie Gale Ann Hurd, obecnie światowej sławy producentka, a wówczas debiutantka, walczyła o oryginalną wizję Jamesa Camerona. Jednym z ich popleczników, który im w tym pomógł był Lindsley Parsons Sr z Film Finances. Wspomina też o udziale Rogera Cormana. Nie poddali się presji studia i ostatecznie dzięki pomocy wielu ludzi Terminator dostał zakończenie, na jakie zasługiwał.

Przypomnijmy, że w produkcji jest Terminator 6, który pojawi się w 2019 roku.

Źródło: theplaylist.net / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV