The Batman – film Romana Polańskiego inspiracją. Kiedy rozpoczną się zdjęcia?

Matt Reeves za pomocą swoich portali społecznościowych zdradził nie tylko jedną ze swoich inspiracji, ale także podał przybliżony okres rozpoczęcia zdjęć do filmu The Batman.

Matt Reeves za pomocą swoich portali społecznościowych zdradził nie tylko jedną ze swoich inspiracji, ale także podał przybliżony okres rozpoczęcia zdjęć do filmu The Batman.

Matt Reeves stanie za kamerą najnowszego filmu o The Batman. Choć szczegóły nie są na razie znane, to jednak twórca zapowiada zupełnie inny klimat filmu. Mamy zobaczyć postać, która rzeczywiście zasłużyła na miano znakomitego detektywa, a całość ma przypominać filmy z gatunku noir. Nic zatem dziwnego, że Matt Reeves oglądał jednego z przedstawicieli tego gatunku tuż przed napisaniem scenariusza. Chodzi o film Chinatown w reżyserii Roman Polański.

Głównym bohaterem Chinatown jest detektyw Jack Gittes (w tej roli Jack Nicholson), który dostaje zlecenie śledzenia męża pewnej kobiety. Sprawa jednak nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Jack wpada w kłopoty i na jaw wychodzi afera korupcyjna i spekulacje ziemią. O inspiracji reżyser napisał na swoim Twitterze, gdzie nazwał film Polańskiego "wspaniałym".

Twórca zdradził także, że prawdopodobnie pod koniec tego roku rozpoczną się prace na planie filmu. Dużo wcześniej powinny za to odbyć się pierwsze castingi do najważniejszych ról. Nie wiadomo, kiedy poznamy odtwórcę roli Batmana, ale powinno to nastąpić na kilka miesięcy przed rozpoczęciem zdjęć.

The Batman - premiera planowana jest na 25 czerwca 2021 roku.

Źródło: heroichollywood.com/ zdjęcie główne: Materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV