The Disaster Artist – James Franco o zauroczeniu najgorszym filmem na świecie

Nadchodzący The Disaster Artist przedstawia historię Tommy'ego Wiseau i jego nieudanego filmu The Room. James Franco mówi o swoich inspiracjach.

James Franco jest reżyserem i głównym aktorem nadchodzącego filmu The Disaster Artist. Produkcja skupia się na postaci Tommy’ego Wiseau i stworzonym przez niego filmie The Room, który dziś uznawany jest za najgorsze dzieło na świecie. Produkcja powstała na podstawie wspomnień Grega Sestero, aktora, który wystąpił w omawianym filmie. W The Disaster Artist wcieli się w niego Dave Franco. Jak mówi reżyser:

To całkiem zabawne. W latach 2003-2008 w Los Angeles wisiał wielki billboard reklamujący The Room. W dodatku był to przerażający billboard, z wielką i wpatrującą się w ciebie twarzą Tommy’ego Wiseau oraz podanym numerem telefonu. Dziwna promocja filmu, zazwyczaj nie podaje się żadnych numerów telefonu. No więc zobaczywszy to, zupełnie nie wiedziałem o co chodzi. Przechodziłem obok billboardu tysiące razy zakładając, że to jakiś kult, albo ogłoszenie miejscowego faceta, który chce zostać gwiazdą. Nie połączyłem wątków. Dopiero potem zorientowałem się, że odbywały się wówczas specjalne pokazy o północy, gdzie wyświetlano właśnie The Room.

Czytaj także: Elektra idzie po swoje. Zobacz nowy plakat serialu The Defenders

Franco dodaje również:

Nie należałem do grupy, która miała okazję oglądać te wczesne pokazy. Dowiedziałem się o nich w zasadzie dopiero po przeczytaniu książki The Disaster Artist. Ktoś mnie tym zainteresował, polecił i pochłonąłem ją w kilka dni. Wspaniała książka, przy której współpracował także Greg Sestero, jeden z aktorów. Tommy jest tam główną postacią i bardzo często jest cytowany. Czytałem fragmenty książki na głos wraz ze swoimi asystentami, co było bardzo zabawne. Dopiero potem miałem okazję obejrzeć ten film w Vancouver i muszę przyznać, że to najlepszy pokaz kinowy The Room na jakim byłem, a od tej pory byłem już na kilku. To wszystko po prostu mnie zafascynowało. Cała ta historia grupy ludzi, którzy usiłują wbić się do przemysłu filmowego w Hollywood. W końcu im się to udaje. Może i w bardzo dziwny sposób, ale z pewnością zrobiło się o nich głośno.

Zwiastun nadchodzącej produkcji można obejrzeć tutaj. Premiera w grudniu.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: A24

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
0 -

Gwiezdne Wojny: ostatni Jedi – recenzja…

Rian Johnson to utalentowany filmowiec i fan Gwiezdnej Sagi, który dostał szansę wyreżyserowania filmu Gwiezdne…

Ocena recenzenta:
9
Piotr Piskozub
0 -

Gal Gadot dała wzruszający powód, aby…

Olbrzymią popularnością w sieci cieszy się wideo z Gal Gadot, w którym aktorka spotyka się…

Michał Kujawiński
0 -

Czy Gwiezdne Wojny: ostatni Jedi to…

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje filmu Gwiezdne Wojny: ostatni Jedi, który do polskich…

Michał Kujawiński
0 -

Box Office: Jakie otwarcie filmu Gwiezdne…

Tuż przed premierą filmu Gwiezdne Wojny: ostatni Jedi pojawiły się ostateczne prognozy box office. Czy…

Piotr Piskozub
0 -

Elfy, orkowie i karabiny. Oto ostateczny…

W sieci pojawił się już ostateczny zwiastun Bright, produkcji Netflixa, której reżyserem jest twórca Legionu…

Michalina Reda
0 -

Fani Arrowverse nie chcą zmian w…

Jakiś czas temu stacja The CW ogłosiła, iż seriale Supergirl i Legends of Tomorrow będą…

Co o tym sądzisz?