Repertuar kin Nowość Program TV

The Disaster Artist – James Franco o zauroczeniu najgorszym filmem na świecie

Nadchodzący The Disaster Artist przedstawia historię Tommy'ego Wiseau i jego nieudanego filmu The Room. James Franco mówi o swoich inspiracjach.

James Franco jest reżyserem i głównym aktorem nadchodzącego filmu Disaster Artist. Produkcja skupia się na postaci Tommy’ego Wiseau i stworzonym przez niego filmie The Room, który dziś uznawany jest za najgorsze dzieło na świecie. Produkcja powstała na podstawie wspomnień Grega Sestero, aktora, który wystąpił w omawianym filmie. W The Disaster Artist wcieli się w niego Dave Franco. Jak mówi reżyser:

To całkiem zabawne. W latach 2003-2008 w Los Angeles wisiał wielki billboard reklamujący The Room. W dodatku był to przerażający billboard, z wielką i wpatrującą się w ciebie twarzą Tommy’ego Wiseau oraz podanym numerem telefonu. Dziwna promocja filmu, zazwyczaj nie podaje się żadnych numerów telefonu. No więc zobaczywszy to, zupełnie nie wiedziałem o co chodzi. Przechodziłem obok billboardu tysiące razy zakładając, że to jakiś kult, albo ogłoszenie miejscowego faceta, który chce zostać gwiazdą. Nie połączyłem wątków. Dopiero potem zorientowałem się, że odbywały się wówczas specjalne pokazy o północy, gdzie wyświetlano właśnie The Room.

Czytaj także: Elektra idzie po swoje. Zobacz nowy plakat serialu The Defenders

Franco dodaje również:

Nie należałem do grupy, która miała okazję oglądać te wczesne pokazy. Dowiedziałem się o nich w zasadzie dopiero po przeczytaniu książki The Disaster Artist. Ktoś mnie tym zainteresował, polecił i pochłonąłem ją w kilka dni. Wspaniała książka, przy której współpracował także Greg Sestero, jeden z aktorów. Tommy jest tam główną postacią i bardzo często jest cytowany. Czytałem fragmenty książki na głos wraz ze swoimi asystentami, co było bardzo zabawne. Dopiero potem miałem okazję obejrzeć ten film w Vancouver i muszę przyznać, że to najlepszy pokaz kinowy The Room na jakim byłem, a od tej pory byłem już na kilku. To wszystko po prostu mnie zafascynowało. Cała ta historia grupy ludzi, którzy usiłują wbić się do przemysłu filmowego w Hollywood. W końcu im się to udaje. Może i w bardzo dziwny sposób, ale z pewnością zrobiło się o nich głośno.

Zwiastun nadchodzącej produkcji można obejrzeć tutaj. Premiera w grudniu.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: A24

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Wyciekła scena z Wonder Woman 1984.…

Do sieci wyciekła scena z filmu Wonder Woman 1984, którą zaprezentowano wczoraj na Comic-Conie w…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Wojna bez granic – czujesz…

Okazuje się, że na Comic-Conie w San Diego dla fanów, którzy zmagają się z traumą…

Michalina Reda
-

Pratt i Saldana murem za Jamesem…

Gwiazdy serii Strażnicy Galaktyki wypowiadają się w sprawie Jamesa Gunna. Michael Rooker, filmowy Yondu, w…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Aquaman – Jason Momoa zaspoilerował finał?…

Jason Momoa mógł w jednym z ostatnich wywiadów nieświadomie zdradzić, w jaki sposób zakończy się…

Dawid Muszyński
-

Mamma Mia: Here We Go Again!…

Historia miłosna opowiedziana w rytmie piosenek zespołu ABBA okazała się globalnym sukcesem. Widzowie się w…

Ocena recenzenta:
7
Michalina Reda
-

Hamill jako szturmowiec i pomarańczowy Vader.…

Mark Hamill wziął udział w Comic-Conie w San Diego i jak większość innych fanów przebrał…

Co o tym sądzisz?