The Loudest Voice in the Room – Showtime pozwany o duże odszkodowanie za serial

Laura Luhn, była pracownica FOX News, pozwała Showtime o duże odszkodowanie. Powodem jest najnowszy serial stacji telewizyjnej, który ma ukazać ją w złym świetle.

Laura Luhn, była pracownica FOX News, pozwała Showtime o duże odszkodowanie. Powodem jest najnowszy serial stacji telewizyjnej, który ma ukazać ją w złym świetle.

The Loudest Voice in the Room to serial inspirowany książką Gabriela Shermana o tym samym tytule, w której reporter opisał historię Rogera Ailesa, byłego prezesa Fox Television Station, który przez lata molestował swoje pracownice. Mimo że serial nie doczekał się jeszcze emisji, to już teraz stał się przedmiotem pozwu. Sprawcą całego zamieszania jest Laura Luhn, była pracownica FOX News, która, według historii przedstawionej w The Loudest Voice in the Room, miała umawiać kobiety na spotkania z Ailesem, mimo że była świadoma, że może podczas nich dojść do wykorzystania na tle seksualnym.

Luhn stwierdziła, że przedstawione w serialu wydarzenia są nieprawdziwe i zwróciła się do prawnika, Larry'ego Klaymana, by ten złożył w jej imieniu pozew. Kobieta żąda w nim odszkodowania w wysokości 750 mln dol. i uniemożliwienia oskarżonym komercyjnego wykorzystania jej historii.

Pozew nie jest dla nikogo zaskoczeniem, ponieważ Klayman zapowiedział dużo wcześniej, że jeśli twórcy serialu przedstawią jego klientkę negatywnie, Luhn wejdzie na drogę prawną. Kobieta oferowała nawet swoje usługi jako konsultantka, która czuwałaby nad zgodnym z prawdą ukazaniem jej wątku w serialu, jednak jej propozycja została odrzucona. Była pracownica FOX podejrzewała, że jej historia ukazana w The Loudest Voice in the Room oparta będzie na artykule Gabriela Shermana, w którym dziennikarz napisał, że Luhn przyznała się do tego, że pośredniczyła w umawianiu kobiet na spotkania z Ailesem, mimo że podejrzewała, do czego może na nich dojść. Klayman twierdzi jednak, że Sherman zmanipulował jego klientkę i wykorzystując jej słabość psychiczną, podstępem wyłudził od niej tę informację.

Pozwani nie skomentowali jeszcze całej sprawy.

Źródło: www.hollywoodreporter.com / zdjęcie główne: ABC News

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV