Przeczytaj w weekend

The Mandalorian - krytycy oceniają 1. odcinek. Ścieżka dźwiękowa już w sieci

The Mandalorian zadebiutował na platformie Disney+, a krytycy ocenili pierwszy odcinek. Jakie wrażenia po seansie?

The Mandalorian zadebiutował na platformie Disney+, a krytycy ocenili pierwszy odcinek. Jakie wrażenia po seansie?

Michalina Reda

Michalina Reda

Tagi:  Disney 

The Mandalorian to nowy serial ze świata Gwiezdnych Wojen, który zadebiutował na platformie Disney+ wczoraj, 12 listopada. Produkcja już przed premierą cieszyła się dużym zainteresowaniem - czy pierwszy odcinek spełnił oczekiwania? Krytycy już ocenili produkcję - w tej chwili The Mandalorian s01e01 notuje wynik 91% w serwisie Rotten Tomatoes, co oznacza, że zdecydowanej większości oceniających przypadł do gustu.

The Mandalorian - 1. odcinek 1. sezonu - recenzje

Krytycy oceniają pierwszy epizod jako poprawny, choć bez większych wrażeń. Podkreślają jednak, że całość pozostawia po sobie chęć sięgnięcia po więcej i skutecznie zachęca do stopniowego zagłębiania się w tę historię. Choć sam odcinek jeszcze niczego nie rewolucjonizuje, otwiera wiele intrygujących aspektów, które mogą znaleźć rozwinięcie w kolejnych. Plusem jest to, że epizod w zasadzie od początku wykazuje oznaki ostrego humoru, który zawsze był ważnym składnikiem Gwiezdnych Wojen - ma to sprawiać, że oczekiwania tylko rosną, a całość wykazuje duży potencjał. Na tym etapie nie obserwujemy jeszcze wielu bitew czy wartkiej akcji, jednak nie sprawia to, że krytycy przekreślają serial - fakt, że atmosfera budowana jest stopniowo, w dalszym ciągu oceniany jest na plus. Epizod ma wyraźny klimat kosmicznego westernu, a główny bohater przypomina rewolwerowca, który zawsze jest w pogotowiu by uratować sytuację - krytycy wyrażają nadzieję, że tytułowy Mandalorianin nie okaże się stereotypowym superbohaterem, bo to sprawiłoby, że całość będzie przewidywalna. Widzą, że na tym etapie serialowi brakuje jeszcze wyraźnej motywacji i głębi, a postać grana przez Pedro Pascala nie ma w sobie tyle siły, by przekonać do siebie od razu - fakt, że przez cały czas skrywa się za hełmem wypada nieco kontrowersyjnie i podczas gdy niektórzy doceniają aurę tajemnicy, inni uznają, że to ryzyko i niepotrzebny dystans. Warto zwrócić uwagę, że część krytyków, którzy ocenili epizod pozytywnie, podkreśla jego specyficzny charakter i mówi, że do tego konkretnego odcinka raczej drugi raz by nie wróciła.

Ci widzowie, którzy nie oglądali jeszcze pierwszego odcinka, mogą przygotować się na spokojny i stonowany start. Epizod kończy się jednak cliffhangerem, który zapowiada kolejne ważne wydarzenia.

Wraz z pierwszym odcinkiem zadebiutował także utwór z oficjalnej ścieżki dźwiękowej epizodu, który można odsłuchać na YouTubie. Sprawdźcie koniecznie:

The Mandalorian s01e01 - naszą recenzję możecie przeczytać tutaj.

Źródło: thehollywoodreporter.com, rottentomatoes.com / zdjęcie główne: Disney+

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV