The Outpost: serial audio Dmitra Glukhovsky'ego w Storytel

Dmitry Glukhovsky, autor Metra 2033, napisał serial audio specjalnie dla Storytel. Przeczytajcie o szczegółach The Outpost.

Dmitry Glukhovsky, autor Metra 2033, napisał serial audio specjalnie dla Storytel. Przeczytajcie o szczegółach The Outpost.

Rosyjski autor Dmitry Glukhovsky jest najbardziej znany z bestsellerowej serii Metro 2033, która dała początek Universum Metra 2033. Teraz przygotował dystopijną opowieść pisaną specjalnie z myślą o wersji audio. Serial audio czyta Krzysztof Gosztyła.

The Outpost Glukhovsky’ego to produkcja Storytel Original i pierwszy tekst tego autora przeznaczony bezpośrednio do wersji audio. Autor zapowiada, że to najpewniej jego ostatnia apokaliptyczna opowieść.

Oto słowa samego autora:

W mojej pracy zawsze szukałem nie tylko nowych pomysłów fabularnych i korespondujących z nimi metafor, ale także nowych sposobów docierania do odbiorców, którzy obecnie bardziej niż kiedykolwiek są odciągani od książek przez konkurujące media: sieci społecznościowe, telewizję, seriale, gry wideo. Pierwszą powieść opublikowałem jako darmowy projekt internetowy w 2002 roku. Potem były blogi i sieci społecznościowe, jako kolejne platformy publikacji. Cieszę się, że teraz mam okazję opowiedzieć Outpost – historię, nad którą pracowałem od wielu lat i która została przygotowana specjalnie w formie audio.

Poniżej znajdziecie poszczególnych odcinków serialu, a także jego opis:

Rosia jest ledwie skrawkiem tego, czym kiedyś była. Toczona z użyciem zakazanych broni wojna domowa zebrała krwawe żniwo, pustosząc kraj. Granica powstałego z popiołów dawnej Rosji Imperium Moskiewskiego sięga ledwie do Wołgi, skażonej radioaktywnym opadem. Przez lata nikt nie był w stanie przekroczyć rzeki. Do dziś... Dziś coś wyszło z Mgły.

Źródło: Storytel / fot. Storytel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV