The Upside – są recenzje remake’u Nietykalnych. Krytycy nie są zadowoleni

Nietykalni w wersji amerykańskiej, czyli The Upside to dokładnie ta sama historia co w oryginale. W sieci pojawiły się recenzje krytyków.

Nietykalni w wersji amerykańskiej, czyli The Upside to dokładnie ta sama historia co w oryginale. W sieci pojawiły się recenzje krytyków.

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

The Intouchables to jeden z najlepszych francuskich filmów, który szturmem podbił kina na świecie. Hollywood zrobiło remake zatytułowany The Upside, a w głównych rolach wystąpili Kevin Hart, Bryan Cranston i Nicole Kidman. Film właśnie zadebiutował w kinach w Stanach Zjednoczonych, dzięki czemu możemy poznać oceny krytyków. Na ten moment film ma wynik 34% ze współczynnikiem 5.1/10 w serwisie Rotten Tomatoes - składa się na niego 75 recenzji, gdzie pozytywnych jest 27 do 48 negatywnych.

Krytycy często nie zostawiają na filmie suchej nitki. Dużo dostało się scenariuszowi, który oparty został na kliszach i nie daje widzowi podczas seansu żadnych zaskoczeń. Produkcja nie jest też tak zabawna jak oryginał i choć dokonano kilku zmian względem Nietykalnych, niekoniecznie są to zmiany na lepsze. W bardziej ostrych recenzjach możemy przeczytać także, że historia i bohaterowie zostali przedstawieni sposób bardzo stereotypowy. Chwalony jest jednak duet głównych bohaterów, gdzie dużo ciepłych słów skierowano w stronę Kevina Harta, a także Bryana Cranstona. Ten drugi według dużej liczby krytyków ratuje amerykański remake i sprawia, że można o nim pomyśleć cieplej. Recenzenci nie mają jednak wątpliwości, że zdecydowanie lepiej wrócić do oryginału niż oglądać film Neila Burgera.

Źródło: heroichollywood.com/ zdjęcie główne: Materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV