Top Showmax – Najlepsze seriale
Katalog Showmax pełen jest świetnych seriali. Znajdziemy w nim zarówno klasykę telewizyjną, jak i pozycje niszowe. Amerykańskie, brytyjskie, francuskie czy rosyjskie formaty imponują pomysłowością, konceptem i realizacją. Showmax dba o poziom artystyczny swojej oferty – trudno wybrać te najlepsze. Mimo to spróbujmy. Poniżej lista najciekawszych seriali dostępnych na platformie Showmax.
Katalog Showmax pełen jest świetnych seriali. Znajdziemy w nim zarówno klasykę telewizyjną, jak i pozycje niszowe. Amerykańskie, brytyjskie, francuskie czy rosyjskie formaty imponują pomysłowością, konceptem i realizacją. Showmax dba o poziom artystyczny swojej oferty – trudno wybrać te najlepsze. Mimo to spróbujmy. Poniżej lista najciekawszych seriali dostępnych na platformie Showmax.
Fargo
Bez wątpienia jest to najistotniejsza pozycja w katalogu Showmax. Widzowie i krytycy są zgodni. Fargo to jeden z najważniejszych i najlepszych seriali we współczesnej telewizji. Już za kilka dni premiera trzeciego sezonu, który będziemy mogli śledzić na bieżąco na Showmax. Pierwsza seria skupiała się na pewnym nieudaczniku kuszonym przez prawdziwe wcielenie diabła. Druga to krwista, gangsterska historia, opowiadająca o sile rodziny i o błędach młodości. Jaką opowieść zaserwują nam twórcy w nadchodzącej odsłonie? Już za kilka dni wszystko się okaże.
Luther
Klasyka brytyjskiego kryminału z silnym, charyzmatycznym protagonistą. Postać Luthera kontrastuje z przeintelektualizowanym Sherlockiem, nadając angielskiej estetyce nowy sznyt. Opowieść jest pełna mroku i elementów psychologicznych, które tylko pogłębiają fabułę i sprawiają, że główny bohater staje się nieoczywisty i relatywny moralnie. Konkretne sprawy kryminalne również nie są szablonowe. Luther to serial dla wielbicieli gatunku, którzy widzieli i czytali już wszystko, a teraz czekają na powiew świeżości w tej klasycznej formie artystycznej. Serial serwuje go z nawiązką.
Downton Abbey
Kolejny brytyjski klasyczny format. Tym razem nie jest to jednak kryminał, a opowieść o angielskich wyższych sferach. Historia rozpoczyna się w momencie, gdy lord Downton zostaje pozbawiony dziedzica. Jego przyszły zięć ginie w katastrofie Titanica i okazuje się, że jedynym spadkobiercą może zostać nikomu nieznany kuzyn pochodzący z klasy średniej. Dla przywiązanych do tradycji arystokratów jest to trudne do zaakceptowania. Realizacja Downton Abbey jest perfekcyjna. Początek XX wieku został przedstawiony bardzo realistycznie. Wszystko zostało szczegółowo dopracowane, serial jest przepiękny wizualnie i wierny pod względem historycznym. Klimat jest do tego stopnia niesamowity. Oglądanie tej produkcji pozwala przenieść się do Anglii tamtych czasów i zobaczyć z bliska, jak wtedy wyglądało życie i świat. Doskonale odwzorowano także obyczajowość i tło społeczno-polityczne, dlatego tak łatwo można wsiąknąć w serialowe wydarzenia.
Żona idealna
Główną bohaterką Żony idealnej jest Alicia Florrick, która zmuszona jest rozpocząć nowe życie i po kilkunastoletniej przerwie powrócić do zawodu prawnika, by zapewnić utrzymanie swoim dzieciom. Wszystko przez jej męża, Petera, prokuratora generalnego, który podaje się do dymisji ze względu na korupcyjny i seksualny skandal z jego udziałem. The Good Wife to serial proceduralny. Każdy odcinek to inna sprawa. Zupełnie nie przeszkadza to jednak w prowadzeniu fabuły. Historia, a konkretniej sposób prowadzenia akcji i scenariusz, to jeden z dwóch największych plusów Żony idealnej. Odcinki są bardzo dynamiczne, wiele się w nich dzieje, ale nie są przy tym trudne w odbiorze czy zawiłe. Żona idealna to serial prawniczy, który odświeża formułę i wprowadza kilka nowych elementów gatunkowych.
Californication
Hank jest autorem bardzo poczytnej książki Bóg nienawidzi nas wszystkich, jednak przy tworzeniu kolejnego dzieła bohater nie może sklecić ani jednego sensownego zdania. Wpływ na to z pewnością ma fakt, że kobieta, z którą ma nastoletnią córkę, właśnie przyjęła oświadczyny i niedługo ma zamiar wyjść za mąż. Aby się „odblokować”, Hank zaczyna przeżywać romanse trwające najczęściej jedną noc. Californication to świetnie napisana i zrealizowana opowieść o mężczyźnie na zakręcie życiowym. Obserwacja niezdarnych perypetii Hanka i jego zmagań ze słodko-gorzką egzystencją, dostarcza niezłego ubawu. Całość jest bardzo pieprzna i niepoprawna polityczne. W sam raz dla przechodzących kryzys wieku średniego.
Dexter
Jeszcze niedawno serial Dexter był tak popularny wśród fanów telewizyjnej rozrywki, że stał się trendem, którym warto było się pochwalić na spotkaniach towarzyskich. W swoich najlepszych latach Dexter stanowił temat rozmów na imprezach i dywagacji akademickich w kwestii dobra i zła. Obraz bardzo szybko stał się ikoną popkultury. Duża w tym zasługa kontrowersyjnej osi fabularnej oraz wielkiej charyzmy aktorskiej Michael C. Hall. W dzień przykładny pracownik, mąż i ojciec. W nocy bezlitosny morderca. Jego ofiarami są tylko groźni przestępcy i inni mordercy. Czy to czyni go więc aniołkiem? Nic z tych rzeczy. Protagonista tego serialu nie jest jednoznaczny moralnie.
Dr House
Doktor Gregory House jest genialnym, światowej sławy diagnostą, który najtrudniejsze przypadki medyczne rozwiązuje metodami, których nie powstydziłby się sam Sherlock Holmes. Jednak sam geniusz House’a nie jest jedynym powodem jego sławy. Obok genialnego lekarza bowiem jest on również antysocjalną kopalnią ironii oraz sarkazmu, która nigdy nie ominie okazji wykazania komuś jego błędów. Doktor House z wzajemnością nie lubi ludzi oraz pacjentów. Jest uzależniony od leków przeciwbólowych, a swemu jedynemu przyjacielowi uprzykrza życie jak może. House M.D. od 8 sezonów dostarcza widzowi mieszankę emocji, która wywołuje uśmiech na przemian z płaczem oraz wszelkimi innymi możliwymi odczuciami. To serial bijący rekordy popularności, od samego początku szczycący się niesamowicie wysokim poziomem, który nie tylko nie spada, lecz wciąż idzie w górę.
Rodzina Borgiów
Rodrigo Borgia, zostając papieżem w 1492 roku, stał się jednym z najpotężniejszych ludzi na świecie. Korzystając ze swojej pozycji, zaczął rozszerzać wpływy, obsadzać swoimi ludźmi najważniejsze stanowiska w kościele oraz czynnie uczestniczyć w działaniach na arenie międzynarodowej. The Borgias to serial bardzo zbliżony do Gry o Tron. Nie ma tu oczywiście elementów fantasy, ale wątek intryg, spisków, wojen i polityki może przywodzić na myśl tę słynną produkcję HBO. Pod względem kostiumów i scenografii to jeden z najpiękniejszych seriali w historii telewizji. Trzy sezony serialu Rodzina Borgiów to niesamowita podróż do XV wieku i wielka historyczna przygoda. Jest tutaj wszystko, co powinno się w takiej produkcji znaleźć. Bitwy, pojedynki i skrytobójstwa to chleb powszedni tej wesołej rodzinki.
Deadwood
Gorączka złota, szeryf, typy spod ciemnej gwiazdy, małe miasteczko przeżywające boom gospodarczy i wszechwładny właściciel Saloonu. Brzmi jak stary dobry western, ale w praktyce cech gatunkowych w Deadwood jest jak na lekarstwo. Nie oznacza to jednak, że wieje nudą. Wręcz przeciwnie. Tworząca się społeczność, walka o władzę, budowa nowej amerykańskiej rzeczywistości to też fascynujące tematy. Serial skrupulatnie podchodzi do faktów historycznych. Pojawiają się w nim prawdziwe postacie, które wbrew swojemu wizerunkowi z hollywoodzkich westernów, są tutaj pijakami i łajdakami. Deadwood to jeden z tych seriali, które odmitologizowują pewien fragment amerykańskiej kultury.
Kłamstwa na sprzedaż
House of Lies to czarna komedia skupiająca się na konkurujących ze sobą firmach konsultujących specjalizujących się w rozwiązywaniu problemów związanych z zarządzaniem, wykorzystując przy tym wszelkie dostępne środki. W roli głównej wystąpił znany z filmów Marvela Don Cheadle. Portretuje on Marty'ego Kaana, charyzmatycznego konsultanta, który z kłamstwa uczynił prawdziwą sztukę. Razem ze swoim zespołem specjalizuje się w mniejszych i większych przekrętach, na których zarabia naprawdę duże pieniądze. Niestety często musi zmagać się z konsekwencjami swoich oszustw, co jest dla widza świetną rekomendacją do seansów. Finezja, z jaką wychodzi z kłopotów, to prawdziwe mistrzostwo świata.
Źródło: zdjęcie główne: Showtime
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat