Repertuar kin Nowość Program TV

TVP Rozrywka i TVP Sport HD pojawią się na ósmym multipleksie

Po kilku miesiącach negocjacji z Emitelem, operatorem ósmego multipleksu, Telewizja Polska porozumiała się w sprawie uruchomienia nowych kanałów telewizji naziemnej.

Negocjacje pomiędzy Telewizją Polską a Emitelem trwały od kilku miesięcy, przeciągały się ze względów finansowych. Pierwotna oferta Emitela nie zyskała aprobaty rady nadzorczej TVP, a do negocjacji włączyli się nawet przedstawiciele UKE. Według dziennikarzy Presserwisu  firmom w udało się dojść do porozumienia i wypracować rozwiązanie kompromisowe, które zadowala obie strony.

TVP w ramach MUX 8 otrzymało do dyspozycji trzy sloty, które można wykorzystać na emisję trzech kanałów w standardowej rozdzielczości albo na jeden kanał w wysokiej i jeden w standardowej rozdzielczości. Władze TVP zdecydowały się na ten drugi wariant i wprowadzą na ósmy multipleks programy TVP Rozrywka oraz TVP Sport HD.

-
-

Warto wspomnieć, że kanał TVP Rozrywka był już dostępny w ramach telewizji naziemnej. Do 7 czerwca był nadawany na MUX 3, a później jego miejsce zajął kanał TVP Sport, uruchomiony na multipleksie przy okazji mundialu. W pierwotnych planach kanał ten miał trafić na MUX 8, ale w wyniku przeciągających się negocjacji z Emitelem telewizja zdecydowała się na wprowadzenie go w miejsce TVP Rozrywka. Mimo iż TVP Sport w wersji HD pojawi się na MUX 8, na razie jego standardowa wersja nie zostanie wycofana z trzeciego multipleksu.

AKTUALIZACJA: Informacje Presserwisu potwierdziły się. Od soboty 22 grudnia TVP Rozrywka i TVP Sport HD są dostępne ósmym multipleksie.

Źródło: Presserwis

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
spoilery
-

MCU – powrót postaci i zaskakujące…

Przy okazji tegorocznej odsłony MCU, filmu Avengers: Endgame, powstają nowe produkty okolicznościowe promujące film. Tym…

Piotr Piskozub
-

Niezrealizowane filmy o herosach – jedne…

Wiedzieliście, że Bob Hoskins mógł wcielić się w Wolverine'a? Poznajcie najciekawsze projekty superbohaterskie, które nie…

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – to nie Szatan…

W sieci pojawiły się nowe materiały z kolejnej odsłony MCU, filmu Kapitan Marvel - na…

Adam Siennica
-

Złote Maliny 2019: Nominacje. Oto najgorsze…

Złote Maliny 2019 to nagroda dla najgorszych filmów 2018 roku. Ogłoszono nominacje.

Piotr Piskozub
-

Arrow – nowa wersja Suicide Squad…

Wiele wskazuje na to, że już niebawem w Arrow zobaczymy kolejną wersję Suicide Squad -…

Dawid Muszyński
-

Glass – recenzja filmu

Przy okazji premiery Split M. Night Shyamalan zaskoczył nas informacją, że buduje swoje uniwersum superbohaterów.…

Ocena recenzenta:
5

Co o tym sądzisz?