TVP Rozrywka i TVP Sport HD pojawią się na ósmym multipleksie

Po kilku miesiącach negocjacji z Emitelem, operatorem ósmego multipleksu, Telewizja Polska porozumiała się w sprawie uruchomienia nowych kanałów telewizji naziemnej.

Po kilku miesiącach negocjacji z Emitelem, operatorem ósmego multipleksu, Telewizja Polska porozumiała się w sprawie uruchomienia nowych kanałów telewizji naziemnej.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  Multiplex 

Negocjacje pomiędzy Telewizją Polską a Emitelem trwały od kilku miesięcy, przeciągały się ze względów finansowych. Pierwotna oferta Emitela nie zyskała aprobaty rady nadzorczej TVP, a do negocjacji włączyli się nawet przedstawiciele UKE. Według dziennikarzy Presserwisu  firmom w udało się dojść do porozumienia i wypracować rozwiązanie kompromisowe, które zadowala obie strony.

TVP w ramach MUX 8 otrzymało do dyspozycji trzy sloty, które można wykorzystać na emisję trzech kanałów w standardowej rozdzielczości albo na jeden kanał w wysokiej i jeden w standardowej rozdzielczości. Władze TVP zdecydowały się na ten drugi wariant i wprowadzą na ósmy multipleks programy TVP Rozrywka oraz TVP Sport HD.

Warto wspomnieć, że kanał TVP Rozrywka był już dostępny w ramach telewizji naziemnej. Do 7 czerwca był nadawany na MUX 3, a później jego miejsce zajął kanał TVP Sport, uruchomiony na multipleksie przy okazji mundialu. W pierwotnych planach kanał ten miał trafić na MUX 8, ale w wyniku przeciągających się negocjacji z Emitelem telewizja zdecydowała się na wprowadzenie go w miejsce TVP Rozrywka. Mimo iż TVP Sport w wersji HD pojawi się na MUX 8, na razie jego standardowa wersja nie zostanie wycofana z trzeciego multipleksu.

AKTUALIZACJA: Informacje Presserwisu potwierdziły się. Od soboty 22 grudnia TVP Rozrywka i TVP Sport HD są dostępne ósmym multipleksie.

Źródło: Presserwis

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV