Repertuar kin Nowość Program TV

TVP Rozrywka i TVP Sport HD pojawią się na ósmym multipleksie

Po kilku miesiącach negocjacji z Emitelem, operatorem ósmego multipleksu, Telewizja Polska porozumiała się w sprawie uruchomienia nowych kanałów telewizji naziemnej.

Negocjacje pomiędzy Telewizją Polską a Emitelem trwały od kilku miesięcy, przeciągały się ze względów finansowych. Pierwotna oferta Emitela nie zyskała aprobaty rady nadzorczej TVP, a do negocjacji włączyli się nawet przedstawiciele UKE. Według dziennikarzy Presserwisu  firmom w udało się dojść do porozumienia i wypracować rozwiązanie kompromisowe, które zadowala obie strony.

TVP w ramach MUX 8 otrzymało do dyspozycji trzy sloty, które można wykorzystać na emisję trzech kanałów w standardowej rozdzielczości albo na jeden kanał w wysokiej i jeden w standardowej rozdzielczości. Władze TVP zdecydowały się na ten drugi wariant i wprowadzą na ósmy multipleks programy TVP Rozrywka oraz TVP Sport HD.

-
-

Warto wspomnieć, że kanał TVP Rozrywka był już dostępny w ramach telewizji naziemnej. Do 7 czerwca był nadawany na MUX 3, a później jego miejsce zajął kanał TVP Sport, uruchomiony na multipleksie przy okazji mundialu. W pierwotnych planach kanał ten miał trafić na MUX 8, ale w wyniku przeciągających się negocjacji z Emitelem telewizja zdecydowała się na wprowadzenie go w miejsce TVP Rozrywka. Mimo iż TVP Sport w wersji HD pojawi się na MUX 8, na razie jego standardowa wersja nie zostanie wycofana z trzeciego multipleksu.

AKTUALIZACJA: Informacje Presserwisu potwierdziły się. Od soboty 22 grudnia TVP Rozrywka i TVP Sport HD są dostępne ósmym multipleksie.

Źródło: Presserwis

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Michalina Reda
-

Gra o tron – buty Adidasa…

Adidas wypuścił na amerykański rynek serię butów inspirowanych serialem Gra o tron. Zobaczcie oficjalne zdjęcia.

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Adam Siennica
-

The Walking Dead – będzie zaskoczenie…

Oficjalny Twitter The Walking Dead wrzucił zapowiedź odcinka, nawiązując do kultowego wydarzenia z serialu Gra…

Michalina Reda
-

Hellboy – dlaczego powstał reboot? Nowe…

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na…

Michalina Reda
-

Fan Gwiezdnych Wojen ma protezę inspirowaną…

Mark Hamill osobiście pogratulował na Twitterze nastolatkowi, który pochwalił się sztuczną bioniczną ręką inspirowaną BB-8.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.