Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement  

Advertisement

 

Twoja nowa inteligentna klawiatura od Das Keyboard

Spójrz na swoją klawiaturę. Być może świeci się jak lampki choinkowe i ma mechaniczne przyciski, za które przyszło ci zapłacić fortunę, ale powiedz mi, czy jest inteligentna tak jak X50Q?

Byłem święcie przekonany, że branży inteligentnej udało się dodać sztuczną inteligencję do wszystkich sprzętów, w których było to możliwe. Na targach IFA, które skończyły się w tym tygodniu, mogliśmy zobaczyć obszerne wizje inteligentnych domów: Samsung tradycyjnie skupił się na telewizorach, a firmy takiej jak Bosch i Siemens pokazały, że niemal dowolny sprzęt AGD możemy uczynić inteligentnym. Ale kiedy usłyszałem, że może istnieć również inteligentna klawiatura, zaśmiałem się z niedowierzania.

Już wyobraziłem sobie gadżet, który upomina użytkownika, gdy ten wpisuje niecenzuralne słowa, albo samoistnie zamawia pizzę, gdy zbyt długo siedzisz przy komputerze. Szybko okazało się, że sprzęt od Das Keyboards jest znacznie bardziej przyziemna. Ta inteligentna klawiatura umknęła mojej uwadze, kiedy po raz pierwszy zaprezentowano ją na zbiórce na Kickstarterze w 2016 roku. Ale w ostatnich dniach znów zrobiło się o niej głośno, gdyż producent w końcu wypuścił ją do sprzedaży.

Świetnie, ale w czym w zasadzie objawia się inteligencja tego sprzętu? Cóż, pomysł przyświecający projektantom był dość prosty – chcieli oni połączyć klawiaturę z chmurą danych, aby móc wyświetlać powiadomienia za pośrednictwem LED-owego podświetlenia. A do czego mogłoby się to przydać?

Gamingowo i inteligentnie

Wyobraź sobie, ze do jakiegoś przycisku przypisujesz spółkę giełdową. Jeśli wartość akcji spada, przycisk rozświetli się na czerwono, jeśli wzrośnie, na zielono. Dzięki otwartemu oprogramowaniu możliwości personalizacji tego urządzenia są nieograniczone i możemy śledzić, co tylko nam się podoba. Publikacje nowych postów na naszej stronie, premiery filmów w serwisach VoD, początek streamu ze Spider-Mana na Twitchu czy dynamiczne zmiany w ocenach na IMDb. Absurdalne, ale teoretycznie możliwe do wykonania.

Zdjęcie: Das Keyboard , model X50Q

Ale inteligentna klawiatura od Das Keyboards nie wyróżnia się tylko i wyłącznie do możliwością pozyskiwania informacji z sieci, to także sprzęt typowo gamingowy. A w zasadzie sprzęty, gdyż obok zapowiedzianej w 2016 roku 5Q (widocznej na zdjęciu głównym) zadebiutowała także X50Q o nieco zmodyfikowanym wyglądzie. Użytkownicy tych cudaków otrzymają do dyspozycji mechaniczne przełączniki Gamma Zulu opracowane przez japońską firmę Omron oraz system w pełni konfigurowalnego podświetlenia. Klawiatury wyposażono również w pokrętło funkcyjne.

Jeśli szukasz klawiatury mechanicznej, która świeci inaczej niż inne, szykuj się na spory wydatek. Model 5Q wyceniono na 199 dolarów, a X50Q na 249 dolarów. Na razie nie są dostępne w polskiej dystrybucji, dlatego trzeba będzie ściągać je z zagranicznych sklepów.

-
-

Źródło: Das Keyboard

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
-

Avengers i Liga Sprawiedliwości – fan…

Jeden z internetowych artystów postanowił pozamieniać miejscami bohaterów z filmowego uniwersum Marvela i DC. Zobaczcie…

Adam Siennica
-

Wikingowie: sezon 5, odcinek 11 –…

Wikingowie rozkładają pionki na planszy i budują nową historię w 11. odcinku 5. sezonu. Oceniam…

Ocena recenzenta:
6
Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

8. odcinek 9. sezonu The Walking Dead to ostatni odcinek, który zostanie wyemitowany w 2018…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Wojna bez granic – Red…

Do sieci trafił kolejny szkic koncepcyjne z filmu Avengers: Wojna bez granic. Tym razem jest…

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów atrakcyjny grudzień. Nowe seriale i filmy na grudzień 2018 to…

Michalina Reda
Plotka
-

Avengers 4 – zwiastun jeszcze w…

Avengers 4 to nadchodzący film Marvela, z którego nie widzieliśmy jeszcze żadnych oficjalnych materiałów promocyjnych.…

Co o tym sądzisz?