Twórcy o finale Żony idealnej

W ubiegły weekend amerykańska stacja CBS wyemitowała finałowy odcinek Żony idealnej. Koniec podzielił fanów. Co na jego temat do powiedzenia mieli twórcy serialu – Robert King i Michelle King?

W ubiegły weekend amerykańska stacja CBS wyemitowała finałowy odcinek Żony idealnej. Koniec podzielił fanów. Co na jego temat do powiedzenia mieli twórcy serialu – Robert King i Michelle King?

Mateusz Tutka
Mateusz Tutka
Tagi:  żona idealna 

Twórcy tłumaczyli się ze swojej wizji w krótkim filmiku opublikowanym po emisji epizodu. Oto, co do powiedzenia miał Robert King:

- Czuliśmy, że serial powinien rozpocząć się od policzka i skończyć na policzku. Opowieść jest o kobiecie, która staje się coraz bardziej pewna siebie oraz coraz bardziej przebiegła i podekscytowana jej umiejętnościami i władzą, więc policzek pod koniec jest bardzo podobny do policzka, który Alicia wymierzyła do Petera w pilocie. Zawsze naszym celem było, by Alicia stawała się czymś, czego nie lubiła w swoim mężu.

Jak dodaje:

- Historia Alicii jest odrobinę tragiczna. szczerze mówiąc o jej osobowości, kroczyła w stronę, gdzie nie było zbyt wielkiej różnicy między nią a jej mężem.

Czytaj także: Nasza recenzja finału Żony idealnej

Michelle King krótko skomentowała sprawę:

- Ofiara stała się katem. I to naprawdę jest koło, którego zataczanie obserwujemy w Alicii.

Twórcy napisali także obszerny list otwarty do fanów, w którym tak tłumaczyli się z finału:

Finał powinien być niepokojący. Kusiło nas, by Alicia goniła za mężczyzną pod koniec odcinka – zatrzymała go przed wejściem do pociągu czy samolotu w ostatniej chwili, przytuliła go, pocałowała. Lubimy te zakończenia. Ale tutaj byłoby to czymś fałszywym. Alicia taka nie jest. W końcu historia o Alicii nie jest o tym, z kim będzie; jest o tym, kim będzie.

W liście twórcy podziękowali również widzom za wsparcie, które zostało im udzielone przez te siedem lat. Robert King i Michelle King nie odchodzą z telewizji, pracują obecnie nad nowym projektem dla stacji CBS pod tytułem BrainDead.

Źródło: tvline.com / zdjęcie główne: CBS

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV