Twórcy PUBG i Fortnite: Battle Royale spotkają się w sądzie

Obie gry cieszą się ogromną popularnością, jednak ostatnio szala zainteresowania przechyliła się na stronę produkcji Epic Games.

Obie gry cieszą się ogromną popularnością, jednak ostatnio szala zainteresowania przechyliła się na stronę produkcji Epic Games.

Po premierze Fortnite: Battle Royale szybko zaczęły pojawiać się porównania tej produkcji do PlayerUnknown’s Battlegrounds. Z czasem to o grze Epic Games zaczęło robić się głośniej i to ten tytuł może pochwalić się lepszymi wynikami - zarówno pod względem liczby graczy, jak i zarobków. Spory wpływ na popularność tego tytułu miał fakt, że w przeciwieństwie do PUBG, jest on dostępny w formule free to play.

Podobieństwa obu produkcji nie umknęły też twórcom obu gier. Przedstawiciele PUBG Corp. w ubiegłym roku kilkukrotnie wspominali o podobieństwach w obu tych produkcjach i nie wykluczali wejścia na drogę sądową. Teraz Korean Times ujawnia, że sprawa o naruszenie praw autorskich trafiła do sądu w Seulu już w styczniu tego roku. Na ten moment nie wiadomo nic więcej na temat tej sprawy.

Nie da się ukryć, że obie gry mają pewne wspólne elementy. Z drugiej strony trudno by było inaczej, skoro mamy do czynienia z przedstawicielami tego samego gatunku. Sama rozgrywka jest jest już jednak nieco inna i zarówno Fortnite: Battle Royale, jak i PlayerUnknown’s Battlegrounds mają pewne charakterystyczne cechy, inny rodzaj oprawy graficznej, a także wydają się mieć nieco inną grupę odbiorców.

 

Źródło: gamerant.com / fot. Bluehole

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV