Uncharted - film nie będzie kopią gry. Twórca o swoim podejściu

Filmowe adaptacje gier wideo to bardzo trudny temat ze względu na ich różną jakość. Czy inaczej będzie w przypadku filmu Uncharted?

Filmowe adaptacje gier wideo to bardzo trudny temat ze względu na ich różną jakość. Czy inaczej będzie w przypadku filmu Uncharted?

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński
Tagi:  Uncharted 

Trudno jest znaleźć naprawdę udaną filmową adaptację gier wideo. Twórcy często mają trudności w przenoszeniu historii i mechaniki znanej z gry na język filmu. Czy pomocne byłoby zatem stworzenie nieco innej historii w oparciu o to, co znają gracze?

Reżyser filmowego Uncharted, Dan Trachtenberg jest zdania, że film z Tomem Hollandem w roli głównej powinien odkryć tę postać na nowo.

 

Zostałem poproszony o różne wersje tej opowieści. Zawsze byłem tym zainteresowany, ponieważ tak naprawdę nie chciałem podążać śladami gry.

Trachtenberg przyznał także, że jeśli skopiować grę w sposób dosłowny, to zadowoleni nie będą ani gracze, ani też fani kina, którzy przyzwyczajeni są do zupełnie innych doświadczeń. Trzeba przyznać, że brzmi to naprawdę obiecująco i twórca ma świadomość błędów popełnianych przez jego poprzedników w adaptowaniu gier. Inną kwestią jest oczywiście, czy uda się pokazać to na ekranie. Przypomnijmy, że Tom Holland wcieli się w młodego Nathana Drake'a. Będzie to adaptacja gry Uncharted, która zadebiutowała na rynku w 2007 roku i doczekała się w sumie czterech odsłon serii.

Film ma zadebiutować 18 grudnia 2020 roku.

Źródło: comicbook.com/zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV