Upadające Imperium: nowe SF od Johna Scalziego w sprzedaży

Popularny i nagradzany autor sci-fi John Scalzi powraca na polski rynek z nową serią. Przeczytajcie o szczegółach powieści Upadające Imperium.

Popularny i nagradzany autor sci-fi John Scalzi powraca na polski rynek z nową serią. Przeczytajcie o szczegółach powieści Upadające Imperium.

The Collapsing Empire to pierwsza powieść z nowej serii utrzymanej w konwencji space opery, w której John Scalzi prezentuje całkowicie nowym uniwersum. W oryginale ukazała się już druga część pt. The Consuming Fire.

John Scalzi to uznany na Zachodzie autor, laureat nagrody Hugo. W Polsce mogliśmy przeczytać jego autorstwa dwie pierwsze powieści z serii Old Man’s War oraz  książkę Redshirts.

Upadające Imperium ukazało się właśnie nakładem wydawnictwa nieZwykłe. Oto okładka i pełny opis książki:

Upadające imperium - okładka
Źródło: nieZwykłe

Naszym Wszechświatem rządzi fizyka, więc podróżowanie szybciej niż prędkość światła nie jest możliwe. Tak było, dopóki nie odkryto Nurtu – pozawymiarowego pola, do którego możemy uzyskać dostęp w określonych punktach Czasoprzestrzeni, a ono niesie nas do innych światów, krążących wokół innych gwiazd.
Ludzkość wyruszyła z Ziemi w kosmos i z czasem zapomniała o swoim rodzimym świecie, tworząc nowe imperium, Wspólnotę, której etos mówi, że żadna z placówek zamieszkanych przez człowieka nie jest w stanie przetrwać bez pozostałych. To stanowi barierę dla międzygwiezdnych wojen, ale też system kontroli władców nad imperium.
Nurt jest wieczny, ale nie statyczny – tak jak rzeka zmienia swój bieg, odcinając różne światy od reszty ludzkości. Kiedy przemieszczanie się Nurtu zostaje odkryte – co może się zakończyć odizolowaniem wszystkich miejsc zamieszkanych przez człowieka poprzez uniemożliwienie podróży szybszych niż prędkość światła – troje ludzi: naukowiec, kapitan statku kosmicznego oraz cesarzowa Wspólnoty, prowadzą wyścig z czasem, żeby zbadać co, jeśli w ogóle cokolwiek, da się uratować z międzygwiezdnego imperium, znajdującego się na krawędzi rozpadu.

 

Źródło: nieZwykłe / fot. nieZwykłe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV