Upiekło im się. Pozew przeciwko Epic Games oddalony

Kilka osób oskarżyło twórców Fortnite o bezprawne wykorzystanie ich układów tanecznych. Sąd oddalił pozew, ale nie musi to być koniec sprawy.

Kilka osób oskarżyło twórców Fortnite o bezprawne wykorzystanie ich układów tanecznych. Sąd oddalił pozew, ale nie musi to być koniec sprawy.

Michał Czubak

Michał Czubak

Tagi:  Fortnite 

Epic Games, twórcy popularnej gry Fortnite mogą na razie odetchnąć z ulgą. Amerykański Sąd Najwyższy oddalił pozwy, jakie firmie wytoczyli raper 2 Milly, Alfonso Ribeiro z The Fresh Prince of Bel-Air, instagramowa gwiazda znana jako The Bacpack Kid oraz Orange Shirt Kid. Wszystkie dotyczyły tego samego - bezprawnego wykorzystania układu tanecznego w emotce gry.

Sąd Najwyższy wydał opinię w tej sprawie uznając, że pozwy cywilne nie mogą zostać podjęte w związku z naruszeniem prawa autorskiego, gdyż proces rejestracji przedmiotu tego prawa musi być zakończony. W żadnym z tych przypadków tak nie jest.

Z rejestracją układów, może być kłopot, ale jak wskazał w rozmowie z GameDaily prawnik Ethan Jacobs, Sąd Najwyższy nie wskazał w swej opinii, że rejestracja nie musi zostać spełniona - proces rejestracji musi jedynie zostać ukończony. To może oznaczać, że nawet w przypadku odrzucenia przez U.S. Copyright Office wniosku o rejestrację tańców, sprawa może wrócić do sądu.

Źródło: gamesindustry.biz / fot. Epic Games

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV