Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Upiekło im się. Pozew przeciwko Epic Games oddalony

Kilka osób oskarżyło twórców Fortnite o bezprawne wykorzystanie ich układów tanecznych. Sąd oddalił pozew, ale nie musi to być koniec sprawy.

Epic Games, twórcy popularnej gry Fortnite mogą na razie odetchnąć z ulgą. Amerykański Sąd Najwyższy oddalił pozwy, jakie firmie wytoczyli raper 2 Milly, Alfonso Ribeiro z Bajer z Bel-Air, instagramowa gwiazda znana jako The Bacpack Kid oraz Orange Shirt Kid. Wszystkie dotyczyły tego samego – bezprawnego wykorzystania układu tanecznego w emotce gry.

Sąd Najwyższy wydał opinię w tej sprawie uznając, że pozwy cywilne nie mogą zostać podjęte w związku z naruszeniem prawa autorskiego, gdyż proces rejestracji przedmiotu tego prawa musi być zakończony. W żadnym z tych przypadków tak nie jest.

Z rejestracją układów, może być kłopot, ale jak wskazał w rozmowie z GameDaily prawnik Ethan Jacobs, Sąd Najwyższy nie wskazał w swej opinii, że rejestracja nie musi zostać spełniona – proces rejestracji musi jedynie zostać ukończony. To może oznaczać, że nawet w przypadku odrzucenia przez U.S. Copyright Office wniosku o rejestrację tańców, sprawa może wrócić do sądu.

-
-

Źródło: gamesindustry.biz / fot. Epic Games
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – pokochaliście Skrulli z…

W MCU nastał nie tylko czas Kapitan Marvel, ale i Skrulli. Nowo wprowadzona rasa podbiła…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – wyciekły kolejne…

Kolejne materiały promujące film Avengers: Koniec gry trafiły do sieci. Przedstawiają one tytułowych bohaterów i…

naEKRANIE
-

Najlepsze filmy 2019 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze filmy 2019 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – oficjalny opis…

Avengers: Koniec gry to wielka kulminacja, na którą czekają fani MCU. Opis fabuły został opublikowany…

Michalina Reda
-

Star Trek: Discovery – co dalej…

Star Trek: Discovery jest w trakcie emisji 2. sezonu, a przed nami premiera 10. odcinka.…

Michalina Reda
-

Hellboy – nowe zdjęcia z filmu.…

Premiera nowego filmu Hellboy już za pasem, a w sieci pojawiają się kolejne materiały promocyjne.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.