Przeczytaj w weekend
 

Advertisement  

 

Advertisement  

Utwór z gry Wiedźmin 3 to plagiat? Tak twierdzi chorwacki muzyk

Chorwacki muzyk jazzowy twierdzi, że jeden z jego utworów został wykorzystany w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon bez jego zgody.

Chorwacki muzyk jazzowy twierdzi, że jeden z jego utworów został wykorzystany w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon bez jego zgody.

Elvis Stanić jest chorwackim muzykiem jazzowym. Artysta skontaktował się z redakcją serwisu GRYOnline.pl i ujawnił, że jeden z utworów wykorzystanych w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon to jego kompozycja zatytułowana "Naranča". W ścieżce dźwiękowej tej produkcji utwór zatytułowany jest "Widow Maker", a za jego wykonanie odpowiada polski zespół Percival.

Stanić z jednej strony jest zaszczycony tym, że jego dzieło znalazło się w tak popularnej i świetnie ocenianej produkcji, z drugiej wprost mówi, że został on wykorzystany bez jego wiedzy, a on sam nie jest nigdzie wymieniony jako jeden z autorów. Chorwacki muzyk dodaje też, że kilkukrotnie próbował skontaktować się w tej sprawie z CD Projekt RED, ale nie uzyskał żadnej odpowiedzi. Nie oznacza to jednak, że zabrakło jakiejkolwiek reakcji, bo utwór "Widow Maker" po cichu zniknął ze ścieżki dźwiękowej.

Utwór "Naranča" w wykonaniu zespołu Percival ma jednak dłuższą historię. Pojawił się on na ich płycie "Pieśni Słowiań Południowych" z 2012 roku, która zawierała ludowe pieśni z Bałkanów. Prawdopodobnie muzycy wykorzystali ją nieświadomi tego, że kompozycja Stanića została wpisana do bazy ISWC, dzięki czemu to właśnie chorwacki muzyk ma do niej prawa.

CD Projekt RED i zespół Percival nie skomentowali jeszcze całej sprawy.

Poniżej możecie znaleźć wspomniane utwory i samemu ocenić podobieństwo.

Źródło: gry-online.pl / fot. CD Projekt RED

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

Advertisement
 

Advertisement

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James McAvoy

James McAvoy

ur. 1979, kończy 40 lat

Tomasz Kot

Tomasz Kot

ur. 1977, kończy 42 lat

Gugu Mbatha-Raw

Gugu Mbatha-Raw

ur. 1983, kończy 36 lat

Toby Stephens

Toby Stephens

ur. 1969, kończy 50 lat

Robbie Amell

Robbie Amell

ur. 1988, kończy 31 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV