Valve uruchamia kooperacyjne granie przez internet

Funkcja Remote Play Together oficjalnie pojawiła się na Steamie. Dzięki niej będziemy mogli zagrać przez internet w gry kooperacyjne, które dotychczas nie oferowały takiej opcji.

Funkcja Remote Play Together oficjalnie pojawiła się na Steamie. Dzięki niej będziemy mogli zagrać przez internet w gry kooperacyjne, które dotychczas nie oferowały takiej opcji.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  steam 

Ekipie Valve nie udało się utrzymać w sekrecie informacji o Remote Play Together. Na kilka dni przed debiutem nowej funkcji plotka o jej istnieniu rozeszła się po sieci, a źródłem przecieku okazał się jeden z deweloperów, który miał okazję przetestować jej wczesną wersję. Od 21 października każdy możne sprawdzić jej działanie. Remote Play Together udostępniono uczestnikom betatestów platformy Steam.

Narzędzie opracowano z myślą o grach, w których przewidziano tryb wieloosobowy, ale wyłącznie w odsłonie lokalnej. Takich tytułów jest mnóstwo zwłaszcza na rynku indie, a Valve postanowiło wyciągnąć pomocną dłoń w stronę ich twórców. Dzięki temu możemy odpalić wspomniane tytuły w trybie wieloosobowym i zaprosić do zabawy internetowych znajomych. Zasada funkcjonowania serwisu jest prosta – użytkownik odpalający grę tworzy serwer, do którego podłączają się znajomi zainteresowani rozgrywką. Host przetwarza informacje pobrane z kontrolerów współgraczy, przekazuje je do gry i strumieniuje bezpośrednio do wszystkich uczestników zabawy. Valve twierdzi, że opóźnienia w przesyle sygnału wideo są tak małe, że nie zaburzają rozgrywki.

O tym wszystkim dowiedzieliśmy się już ze wspomnianych przecieków, ale okazało się, że Steam ma jeszcze jednego asa w kieszeni. Nic nie wskazywało bowiem na to, że do zabawy będzie potrzebna wyłącznie jedna kopia gry. To gracz pełniący rolę hosta musi posiadać dany tytuł w bibliotece, pozostali za darmo odpalą go dzięki wykorzystaniu technologii Steam Remote Play.

Taki zabieg jest niezwykle interesujący z kilku powodów. Po pierwsze nie różnicuje platformy, jaką muszą posiadać współgracze: Remote Play Together kompatybilny jest z Windowsem 10, MacOS-em oraz Linuxem. Co więcej dzięki tej funkcji gracze będą mogli zaoszczędzić na zakupie nowych produkcji składając się na zakup tytułów, w które mają zamiar grać w trybie lokalnym.

Valve zapewnia, że już w momencie debiutu z nowego narzędzia skorzystamy w tysiącach gier. Wystarczy, że zapiszemy się do darmowego programu testowego Steama. Pełną instrukcję zainstalowania klienta w wersji Beta znajdziemy pod tym linkiem.

 

Źródło: Steam

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Jimmi Simpson

Jimmi Simpson

ur. 1975, kończy 44 lat

Yasmine Al Massri

Yasmine Al Massri

ur. 1978, kończy 41 lat

Nicolette Sheridan

Nicolette Sheridan

ur. 1963, kończy 56 lat

Jena Malone

Jena Malone

ur. 1984, kończy 35 lat

Björk Guðmundsdóttir

Björk Guðmundsdóttir

ur. 1965, kończy 54 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV