Steam Labs - Valve wprowadza funkcje eksperymentalne do Steama

Interaktywne rekomendacje gier, miniaturki w formie klipów filmowych i samokreująca się promocja nowych tytułów – to wszystko czeka na nas w Steam Labs.

Interaktywne rekomendacje gier, miniaturki w formie klipów filmowych i samokreująca się promocja nowych tytułów – to wszystko czeka na nas w Steam Labs.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  valve 

Pracownicy Valve postanowili podzielić się z użytkownikami Steama narzędziami, które dopiero są w fazie testów, aby zebrać opinie na temat ich przydatności. W tym celu w serwisie utworzono nową sekcję zwaną Steam Labs. Na razie znajdziemy w niej wyłącznie trzy projekty, ale jeśli taki sposób testowania nowych funkcji spotka się z ciepłym przyjęciem ze strony społeczności, firma będzie częściej dzieliła się swoimi roboczymi projektami.

Pierwszy eksperyment zwany Micro Trailers wprowadza do platformy miniatury filmowe. Po najechaniu na nie zostanie odtworzony krótki, sześciosekundowy materiał, który pozwoli pokrótce zapoznać się z wyglądem wskazanej produkcji. Narzędzie to działa zaskakująco sprawnie, znacznie lepiej niż podobne rozwiązanie stosowane na YouTubie.

Interactive Recommender to najciekawszy spośród wszystkich projektów zaprezentowanych przez Valve. Dzięki niemu będziemy mogli wykorzystać sztuczną inteligencję do wyszukania gier, które mogłyby przypaść nam do gustu. Algorytm wytrenowano przy wykorzystaniu technologii sieci neuronowych, aby był w stanie przeanalizować naszą historię rozgrywki i na tej podstawie ustalić, w które tytuły powinniśmy zagrać. Co ciekawe, do dyspozycji otrzymujemy kilka narzędzi zawężających pole wyboru. Możemy skorzystać z dwóch pasków, które pozwolą nam ustalić stopień niszowości produkcji oraz to, jak dawno została wydana. Ponadto możemy wyszukiwać gry z konkretnym tagiem albo unikać tych, które jakimś tagiem oznaczono.

Ostatni eksperyment jest najbardziej dziwaczny – Automatic Show to samogenerujący się film promocyjny, który ma uświadomić nam, co ostatnio działo się na Steamie. W tym blisko półgodzinnym materiale zobaczymy kompilację najciekawszych i najnowszych gier, która tworzona jest automatycznie, raz na dobę. W przyszłości Valve planuje wzbogacić takie materiały o lektora, którego głos i wypowiedzi będą generowane – a jakże – przez sztuczną inteligencję.

Jeśli ktoś chciałby sprawdzić, jak funkcjonują wspomniane eksperymenty, wystarczy, że wejdzie na stronę Steam Labs. Micro Trailers oraz Automatic Show mogą przetestować wszyscy, a Interactive Recommender zarezerwowany jest wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.

Źródło: Steam

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV