Vega i Niewolski kręcą filmy. Gildia Reżyserów wzywa do przerwania prac [WIDEO]

Informowaliśmy, że pomimo stanu epidemii na terenie Polski dwaj reżyserzy Patryk Vega i Konrad Niewolski normalnie pracują na planach swoich filmów. Gildia Reżyserów Polskich wystosowała w tej kwestii oświadczenie.

Informowaliśmy, że pomimo stanu epidemii na terenie Polski dwaj reżyserzy Patryk Vega i Konrad Niewolski normalnie pracują na planach swoich filmów. Gildia Reżyserów Polskich wystosowała w tej kwestii oświadczenie.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  koronawirus 

Patryk Vega i Konrad Niewolski wzbudzają kontrowersje, ponieważ jako jedni z niewielu na świecie pracują na planach pomimo pandemii koronawirusa zagrażającej życiu i zdrowiu. Pomimo tego, że prace na planach wszystkich zagranicznych filmów i seriali w USA zostały wstrzymane do odwołania, ponieważ praca w grupach - nawet do 50 osób jest ryzykiem. 

Czytamy, że po informacjach o zdjęciach kręconych na terenie Warszawy oba plany przeszły kontrolę policyjną. Nie przerwano jednak prac. Konrad Niewolski wspominał o wizycie policji w wideo z planu opublikowanym na jego Facebooku 24 marca 2020 roku.

Gildia Reżyserów Polskich opublikowała na Facebooku oświadczenie i apel w ich sprawie: Nie kręćmy filmów, gdy szaleje zaraza. Przeczytajcie pełną jego treść:

Nie kręćmy filmów, gdy szaleje zaraza

W związku z informacjami o rozpoczęciu zdjęć do filmów Patryka Vegi i Konrada Niewolskiego, Gildia Reżyserów Polskich rekomenduje natychmiastowe przerwanie prac, które wymagają osobistych kontaktów członków ekip filmowych. Nie narażajmy naszych koleżanek i kolegów oraz służb medycznych! Z uwagi na pandemię koronawirusa polecamy telekonferencje i zawieszenie prac na planach filmowych!

Gildia Reżyserów Polskich, czyli związek zawodowy zrzeszający większość reżyserów fabularnych pracujących w Polsce, wyraża solidarność z wszystkimi grupami zawodowymi i społecznościami, które zostały dotknięte przez niedogodności obecnego kryzysu epidemicznego. Zbiorowy wysiłek, którego fundamentem jest ograniczenie bezpośrednich kontaktów międzyludzkich do momentu, aż krzywa zakażeń w Polsce zacznie znacząco spadać – może nam pomóc przejść przez obecny kryzys i zminimalizować jego negatywne skutki.

Jednocześnie Gildia Reżyserów Polskich informuje, że Patryk Vega i Konrad Niewolski nie są jej członkami.

Źródło: Gildia Reżyserów Polskich

Źródło zdjęcia głównego: zrzut ekranu z wideo

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV