Przeczytaj w weekend

Vega vs Pawłowicz: nowy film uderzy w polityków?

Nowy film Vegi o polskiej polityce. Krystyna Pawłowicz zaatakowała pierwsza.

Nowy film Vegi o polskiej polityce. Krystyna Pawłowicz zaatakowała pierwsza.

Norbert Zaskórski

Norbert Zaskórski

Tagi:  Polityka 

Polityka, bo tak nazywa się nowa produkcja w reżyserii Patryka Vegi to film, który ma nam pokazać jacy politycy w naszym kraju są naprawdę, dać nam wgląd w ich oblicza po wyłączeniu telewizyjnych kamer. Trafi on do kin 6 września. Jak twierdzi reżyser w rozmowie z portalem Onet.pl film był ze względów bezpieczeństwa kręcony do tej pory pod innym tytułem, ponieważ zdawał on sobie sprawę, że taki projekt może sprawić wiele problemów. Na planie produkcji zakazano robienia zdjęć czy noszenia nawet telefonów, aby zabezpieczyć powstawanie filmu. Aktorzy nie dostawali całego scenariusza, jednak skrypt został w  pewnym momencie wykradziony. Reżyser zdradził, że już kilkukrotnie spotykał się z pewnymi propozycjami, aby przesunąć premierę filmu, ponieważ może mieć on wpływ na wynik wyborów. Według nieoficjalnych informacji Onetu dostał się on w ręce polityków PiS i wywołał wśród nich przerażenie. Sam Vega miał otrzymać ofertę pomocy finansowej przy kolejnych swoich projektach. Twórca nie chce zdradzać obsady ani szczegółów fabuły. Jednak wiadomo, że główną rolę w produkcji zagra Daniel Olbrychski. Obecnie Vega jest w Tokio, gdzie montuje w spokoju produkcję, aby nic nie zakłóciło jego pracy.

Na odpowiedź ze strony środowiska politycznego nie trzeba było długo czekać. Krystyna Pawłowicz zamieściła na swoim Twitterze taki oto wpis:

 

A oto odpowiedź Patryka Vegi do Krystyny Pawłowicz:

Źródło: Onet.pl/oficjalne konto Facebook Patryka Vegi/oficjalne konto Twitter Krystyny Pawłowicz/zdjęcie główne: naEKRANIE

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV