W Rosji Power Rangers tylko od 18 lat. Politycy: To film faszystowski i gejowska propaganda

Okazuje się, że film Power Rangers w Rosji będzie wyświetlany w ramach kategorii wiekowej 18+. Niektórzy politycy nie zostawiają na nim suchej nitki.

Firma WDSSPR, dystrybutor Power Rangers w Rosji, uznała, że film będzie wyświetlany w kinach tego kraju tylko dla widzów powyżej 18. roku życia. Powodem takiego obrotu spraw były liczne skargi środowiska antygejowskiego, które piętnuje ukazywanie w produkcji postaci LGBT. Największym krytykiem obrazu jest polityk Witalij Milonow, którego zdaniem Power Rangers powinno być w Rosji w ogóle zakazane:

Jeśli w naszym kraju zakazana jest ideologia faszystowska, to filmy takie jak ten, który wyreżyserował Dean Israelite, powinny być zakazane w pierwszej kolejności.

Inny z polityków, który otwarcie krytykuje prawa mniejszości seksualnych, Aleksiej Zurawlew, w telewizyjnym wywiadzie dla stacji Tsargrad nie zostawił na filmie suchej nitki. Nie tylko skrytykował Ministerstwo Kultury swojego kraju za brak wprowadzenia żadnych restrykcji dla produkcji, ale określił całą ekranową historią mianem „gejowskiej propagandy”.

To nie pierwszy raz, kiedy Milonow i Zurawlew dają o sobie znać odpowiedzialnym za przemysł kinowy w Rosji. Ledwie kilkanaście dni temu pierwszy z nich przekonywał, że Piękna i Bestia również powinna mieć zakaz dystrybucji w tym kraju, gdyż ma rzekomo promować „zboczone relacje seksualne”.

Zobacz także: Najdziwniejsi przeciwnicy Power Rangers

Milonow zasłynął w 2012 roku jako autor kontrowersyjnej ustawy, przyjętej przez władze Sankt Petersburga, która miała zakazywać „homoseksualnej i pedofilskiej propagandy ze strony mniejszości”. Dwa lata temu został on odznaczony za służbę ojczyźnie przez Władimira Putina.

Źródło: The Guardian / zdjęcie głowne: Lionsgate

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
breaking
0 -

Wiedźmin – Andrzej Sapkowski nie pracuje…

Słynny polski pisarz był na Comic Con Portugal, gdzie udzielał wywiadów lokalnym mediom. Tam też…

Norbert Zaskórski
0 -

Gwiezdne Wojny: ostatni Jedi – Kevin…

Twórca filmu Clerks - Sprzedawcy i wielki fan popkultury wyjaśnił, dlaczego wielu widzom mógł się…

Piotr Piskozub
0 -

Korona królów – tytuł miał być…

Współautorka historii, która dała początek serialowi Korona królów, udzieliła wywiadu, w którym odsłania często zaskakujące…

Norbert Zaskórski
spoilery
0 -

Avengers: Wojna bez granic – czy…

W sieci pojawiło się zdjęcie, które wydaje się potwierdzać pewną teorię na temat jednego z…

Michalina Reda
0 -

Aktorzy z produkcji Marvela, którzy zarabiają…

Choć ci aktorzy również występują w filmach i serialach Marvela ich zarobki okazują się mniejsze…

Adam Siennica
0 -

Box Office: Jumanji 2 nie daje…

Jumanji: Przygoda w dżungli nadal jest wielkim hitem i pozostaje na pierwszym miejscu w box…

Co o tym sądzisz?