Przeczytaj w weekend

Warner Bros. może pracować nad grą RPG w uniwersum Harry’ego Pottera

Amerykańskie studio Avalanche Software może pracować nad grą o czarodziejach. Zobaczcie poszlaki, które na to wskazują.

Amerykańskie studio Avalanche Software może pracować nad grą o czarodziejach. Zobaczcie poszlaki, które na to wskazują.

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak

Serwis WWG dotarł do ciekawych informacji, które mogą sugerować, że w produkcji znajduje się gra RPG osadzona w uniwersum Harry'ego Pottera. Informacje te póki co są niepotwierdzone, a wszystko co przeczytacie poniżej jest jedynie spekulacją, opartą na poszlakach, które pojawiły się w sieci.

Czytaj także: Jednak im się udało. CD Projekt RED zastrzegł słowo Cyberpunk

Wszystko rozpoczęło się od niepozornego ogłoszenia o pracę. Warto jednak już tutaj zauważyć, że w ten sposób w przeszłości wyciekło wiele gier. Z ogłoszenia wynika, że Warner Bros. poszukuje scenarzysty do pracy nad nieujawnionym jeszcze projektem o dużym budżecie. Jednym z zadań pracownika ma być zapewnienie "brytyjskiej autentyczności". Wśród marek będących w rękach Warner Bros. tylko w jednej brytyjski klimat ma istotne znaczenia - właśnie w Harrym Potterze. Z ogłoszenia wynika również, że nowy projekt miałby być grą RPG z rozbudowaną narracją.

fot. warnerbroscareers.com

Kolejną poszlaką jest studio, które ma przygotować nadchodzącą produkcję - Avalanche Software (nie mylić ze szwedzkim Avalanche Studios, autorami serii Just Cause) stworzyło wiele gier na licencji filmów, takich jak Toy Story i Cars 2. Można więc założyć, że nadchodząca produkcją również będzie stworzona na licencji, tym razem należącej do Warner Bros.

W tym momencie trudno traktować jest to jako faktyczną zapowiedź wysokobudżetowej gry opartej o świat stworzony przez J. K. Rowling, ale ujawnione do tej pory informacje sprawiają, że brzmi to całkiem wiarygodnie. W tym roku czekają nas jeszcze dwie duże imprezy - E3 oraz Gamescom, możliwe więc, że na jednej z nich doczekamy się oficjalnej zapowiedzi.

Źródło: wwg.com, neogaf.com / fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV