Watchmen - Robert Redford w roli prezydenta Roberta Redforda w serialu HBO

Watchmen od HBO to kontynuacja komiksu Alana Moore'a. Portal Deadline donosi, że w serialu w roli prezydenta USA zobaczymy Roberta Redforda.

Watchmen od HBO to kontynuacja komiksu Alana Moore'a. Portal Deadline donosi, że w serialu w roli prezydenta USA zobaczymy Roberta Redforda.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński
Tagi:  watchmen 

Watchmen oparty jest na powieści graficznej Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa z lat 80., ale jak potwierdzono podczas TCA, będzie kontynuacją tej pierwszej klasycznej historii stworzonej przez ten duet. Damon Lindelof, scenarzysta serialu zdradził, że w rolę prezydenta Roberta Redforda, wcieli się sam Robert Redford.

W komiksowym Watchmen w ostatnim zeszycie zapowiedziano, że następcą Richarda Nixona został popularny w latach 90. Robert Redford. Dowiadujemy się od Lindelofa, że rządzi on nieprzerwanie od 1992, do roku w którym rozgrywa się akcja serialu, czyli 2019. Przypomnijmy, że w komiksie to sam Nixon zniósł limit trwania kadencji prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Pojawienie się w serialu Redforda oznacza, że przynajmniej na razie jego zakończenie kariery aktorskiej zostało zawieszone. Informację tę ogłosił po premierze filmu Gentleman z rewolwerem, który miał być jego ostatnim. Aktor pojawi się jednak jeszcze w serialu Watchmen od HBO.

W obsadzie są Regina King, Jeremy Irons (jako starszy Ozymandias), Jean Smart, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Hong Chau, Andrew Howard, Tom Mison, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers, Dylan Schombing i James Wolk.

Premiera jesienią.

Źródło: deadline.com/zdjęcie główne: marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV