Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Według Hulu asystenci głosowi przyciągają nas przed telewizory

Współpraca Hulu z Amazonem układa się więcej niż dobrze. Dzięki zintegrowaniu serwisu z asystentką Alexa użytkownicy oglądają znacznie więcej filmów.

Asystenci głosowi powstali po to, aby przyspieszyć wykonywanie pewnych czynności i ułatwić wyszukiwanie informacji. Jak się okazało, technologia ta może także zrewolucjonizować rynek usług wideo. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele serwisu Hulu i mają ku temu dobry powód. Dzięki udostępnieniu aplikacji Hulu na Echo Show, inteligentnym głośniku z ekranem dotykowym, użytkownicy zaczęli spędzać o wiele więcej czasu na oglądaniu filmów i seriali.

Osoby korzystające z Alexy spędzają na oglądaniu 50% więcej czasu. Wiąże się to z tym, że nie muszą sięgać po pilota czy wyjmować telefon – powiedziała w wywiadzie dla serwisu Deadline Kelly Campbell z Hulu.

Co ciekawe, nie dotyczy to wyłącznie użytkowników korzystających z Amazon Echo. Podobny trend zauważono w momencie udostępnienia w 2017 roku aplikacji Hulu na urządzenia Fire TV z systemem rozpoznawania głosu. Widzowie z dostępem do Alexy konsumują zauważalnie więcej treści niż ci, którzy sterują aplikacją za pośrednictwem pilota czy urządzeń mobilnych,

-
-

Kelly Campbell twierdzi, że to dopiero początek wielkich zmian, jakie czekają branżę. Kiedy potencjał asystentów głosowych zostanie w pełni wykorzystany, ta technologia będzie w stanie dostarczyć widzom znacznie więcej informacji i na dłużej zatrzymać ich przed telewizorem. A Hulu zamierza przyłączyć się do tej rewolucji i dalej eksperymentować z Alexą.

Źródło: deadline.com / Zdjęcie: Hulu

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – poster zdradza…

Avengers: Koniec gry startuje z poważną promocją filmu. Do sieci trafił nowy plakat oraz kolejny…

Michalina Reda
-

Gra o tron – kto zginie…

Gra o tron powróci już w przyszłym miesiącu, a w sieci pojawiły się przewidywania mówiące…

Michał Kujawiński
-

Kanał YouTube z Blok Ekipą został…

Kanał SPInkafilmstudio został zamknięty w serwisie YouTube. Czy powodem było udostępnienie serialu Egzorcysta?

Michalina Reda
-

MCU – plakaty wszystkich filmów Kinowego…

Kinowe Uniwersum Marvela rokrocznie tylko się rozrasta, a wraz z kolejnymi filmami i serialami światło…

Adam Siennica
-

Godzilla 2: Król potworów niczym Obcy…

Wygasło embargo na relacje z planu filmu Godzilla 2: Król potworów. Z różnych wywiadów poznajemy…

Michalina Reda
-

Nie z tego świata – koniec…

Nie z tego świata kończy swoją wieloletnią przygodę na antenie The CW. Właśnie ogłoszono, że…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.