Repertuar kin Nowość Program TV

Jason Kingsley uważa, że powinniśmy dać drugą szansę technologii VR

Szef studia Rebellion twierdzi, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby odsyłać wirtualną rzeczywistość do lamusa. Uważa, że dopiero wkraczamy w złotą erę gier VR.

Wielka rewolucja w branży gamingowej miała rozpocząć się przed dwoma laty wraz z premierą pierwszych gogli VR nowej fali. Oculus Rift i HTC Vive zapowiadały się rewelacyjnie i miały odmienić gry komputerowe. Wyszło kilka niezłych tytułów pokroju The Elder Scrolls V: Skyrim VR czy Resident Evil 7: Biohazard i masa przeciętniaków. Szum wokół VR opadł, gracze wrócili do tradycyjnych gier. Tytuły VR wciąż pojawiają się na rynku, nie jest jednak o nich tak głośno jak jeszcze kilka lat temu.

Jason Kingsley, CEO studia Rebellion odpowiedzialnego za takie tytuły jak Battlezone czy Arca’s Path VR, stwierdził w rozmowie z dziennikarzami pocket-lint.com, że nie możemy mówi o żadnej zapaści, gdyż wirtualna rzeczywistość jest dopiero na początku swojej drogi do sukcesu. I podobnie jak kolorowe telewizory przed laty, potrzebuje czasu, aby się upowszechnić. Według niego największą zaletą tej technologii jest możliwość pełnego zaangażowania się w rozgrywkę i doświadczenia zupełnie odmiennej rzeczywistości. Wypowiada się on oczywiście z pozycji przedstawiciela studia, które zarabia na VR, trzeba jednak przyznać, że w jego słowach jest sporo racji.

Technologia VR wciąż jest w fazie wczesnego rozwoju i przedwczesne spisywanie jej na straty byłoby zbyt pochopne. Na rynku jest jeszcze sporo do zrobienia, a kilka pomysłów na to, jak ta branża może rozwinąć się w ciągu kilku najbliższych lat, znajdziecie pod tym linkiem.

Kingsley przestrzegł przy okazji, aby nie traktować wirtualnej rzeczywistości jako jedynej właściwej drogi rozwoju gier komputerowych:

Tak jak istnieją różne gatunki muzyki, istnieją też różne kategorie gier, dlatego powinniśmy wyróżnić różne metody wyświetlania obrazu. VR jest tylko jedną z nich.

A jak wy postrzegacie wirtualną rzeczywistość? Czy na rynku jest miejsce zarówno dla klasycznych gier, jak i tych ogrywanych w VR? A może wirtualna rzeczywistość to tylko chwilowa moda, która szybko przeminie i za kilka lat nikt nie będzie o niej pamiętać?

-
-

 

Źródło: Źródło: pocket-lint.com / Zdjęcie: REbellion

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

MCU – plakaty wszystkich filmów Kinowego…

Kinowe Uniwersum Marvela rokrocznie tylko się rozrasta, a wraz z kolejnymi filmami i serialami światło…

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Anton Volkov z popularnego portalu Trailer Track odnalazł nowe informacje na temat Avengers: Koniec gry.…

Michalina Reda
-

Shang-Chi – kto zagra azjatyckiego herosa?…

Shang-Chi to kolejny bohater z komiksów Marvela, który doczeka się solowego filmu. Nie wiadomo jeszcze,…

Michalina Reda
-

Gra o tron – Sophie Turner…

Sophie Turner jakiś czas temu sama przyznała się, że jest kiepska w zachowywaniu tajemnicy. Teraz…

Michalina Reda
-

Terry Gilliam uważa, że filmy superbohaterskie…

Terry Gilliam odniósł się do kina superbohaterskiego i przedstawił swoje zdanie - to po prostu…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.