Przeczytaj w weekend

Wędrująca Ziemia trafi do Netflixa. Platforma kupuje superprodukcję sf!

Wędrująca Ziemia to drugi najbardziej dochodowy chiński film w historii ich kinematografii. Netflix kupił prawa do dystrybucji.

Wędrująca Ziemia to drugi najbardziej dochodowy chiński film w historii ich kinematografii. Netflix kupił prawa do dystrybucji.

Adam Siennica

Adam Siennica

The Wandering Earth to pierwszy chiński blockbuster w hollywoodzkim stylu osadzony w pełni w gatunku science fiction. Oparto go na świetnie ocenianym na całym świecie opowiadaniu Wędrująca ziemia autorstwa Cixin Liu, które zostały wydane w antologii Kroki w nieznane. Almanach fantastyki 2013. W pierwsze 16 dni wyświetlania w chińskich kinach film zebrał kapitalne 604 mln dolarów.

Oficjalnie ogłoszono, że Netflix kupił prawa do globalnej dystrybucji filmu (poza Chinami). W kinach pojawi się on tylko w USA, Australii, Nowej Zelandii i Korei Południowej, a potem dopiero w Netflixie.

Historia osadzona jest w niedalekiej przyszłości, gdzie nieuchronnie słońce niebawem ulegnie zniszczeniu. Tytułowa Wędrująca Ziemia to projekt, który ma na celu przesunięcie planety do odległego systemu gwiezdnego i tym samym pozwoli uratować ludzkość.

Frant Gwo stoi za kamerą. W obsadzie są Wu Jing,  Qu Chuxiao, Li Guangjie, Ng Man-tat i Zhao Jinmai. Praca nad samymi efektami specjalnymi trwała dwa lata. Film ma aż 2000 ujęć z CGI, tak jak największe hollywoodzkie widowiska. Budżet wynosi 50 mln dolarów.

Sam James Cameron chwali to widowisko. Obecnie reżyser jest w Chinach promując film Alita: Battle Angel.

Jerry Zhang, szef działu nabywającego licencje do treści w oświadczeniu powiedział, że platforma chce dawać fanom rozrywki dostęp do rozmaitych produkcji z całego świata.

Sam Netflix nie jest dostępny w Chinach.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV