Przeczytaj w weekend

Wiedźmin - pierwsze opinie o serialu Netflixa w sieci. Nie ma się czym martwić?

Na Twitterze pojawiły się w ostatnim czasie liczne opinie o serialu Wiedźmin, które w szczątkowy sposób dają wgląd w to, jak ostatecznie może wyglądać serial Netflixa.

Na Twitterze pojawiły się w ostatnim czasie liczne opinie o serialu Wiedźmin, które w szczątkowy sposób dają wgląd w to, jak ostatecznie może wyglądać serial Netflixa.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński
Tagi:  opinie 

Wielu dziennikarzy na całym świecie otrzymało możliwość oglądania pierwszych pięciu (z ośmiu) odcinków serialu Wiedźmin od Netflixa. Przy tej okazji w sieci znalazło się sporo opinii o produkcji, które jednak na razie przedstawiane są w bardzo szczątkowej formie - embargo na recenzje schodzi bowiem dopiero 20 grudnia, zatem w dniu premiery. 

Próżno szukać wpisów profesjonalnych recenzentów, ale znalazła się spora grupka pierwszych widzów i dziennikarzy, którzy nie mogli się powstrzymać i opublikowali pierwsze wrażenia o serialu. Najważniejszą informacją z krótkich wpisów jest na pewno fakt, że twórcy wykonali kawał znakomitej pracy. Pochwały kierowane są także w kierunku aktorów. Henry Cavill rzeczywiście stał się Geraltem i oglądanie go na ekranie jest prawdziwą przyjemnością, choć są też głosy, że wykreowana przez Cavilla postać może nie przypaść do gustu wszystkim widzom, ponieważ jest oszczędny w słowach i mało charyzmatyczny. Fani książek powinni być jednak zachwyceni oglądaniem właśnie takiego Geralta. Także Anya Chalotra spotkała się z wieloma pozytywnymi słowami w jej kierunku. 

Kilka opinii dotyczy jakości serialu, gdzie zwraca się uwagę, że nie ma potrzeby martwić się o wygląd produkcji. Ta ma robić wrażenie i nie ma nic wspólnego z tanią produkcją. Świetnie maja też prezentować się sceny walk, które w jednej opinii porównane zostały ze scenami starć w Grze o tron. Na tym polu serial HBO ma jednak przegrywać sromotnie walkę z Wiedźminem. Co ciekawe, produkcja Netflixa ma też w znacznym stopniu odbiegać od tego, co znamy z prozy Sapkowskiego i rzeczywiście jest to adaptacja z dużym naciskiem na to słowo. Poniżej wybrane cytaty z różnych wpisów na Twitterze:

@SeeWillTweet: Przyznam, że jako fan książek byłem nieco zmartwiony, ale historia jest opowiedziana w mistrzowski sposób. Pomaga też znakomita obsada. Henry Cavill jest po prostu… wow.

@witcherpodcast: Walki w Wiedźminie sprawiają, że pojedynki z Gry o tron wyglądają jak bójki dwóch pijaków przed barem.

@Garrick_KI: Serial wygląda naprawdę solidnie. Plany, kostiumy i efekty są świetne - w tej kwestii nie ma się czym martwić.

@Garrick_KI: Choreografia walk jest niesamowita. Pierwszy pojedynek z udziałem Geralta jest cudownie brutalny. Mieszanka walki mieczem i znaków Geralta jest perfekcyjna!

@BeTheBuddha: Nie znam książek, ale jak do tej pory jest dobrze.

@witcherpodcast: Z każdym odcinkiem serial jest coraz lepszy. Anya jako Yen, a zwłaszcza MyAnna Burning jako Tissaia, wyróżniają się. Mam pewne uwagi, ale ogólnie było fantastycznie.

@TheComixKid: Widziałem i uwielbiam ten serial, ale jeśli nie jesteś zaznajomiony z tym światem, wytwarza bardzo uczucie WTF, a Geralt to Geralt, więc nie jestem pewien, czy ludzie nie będą oczekiwać kogoś bardziej charyzmatycznego.

@atomicwick: Widziałem część pierwszego sezonu Wiedźmina i jestem bardzo szczęśliwy, że będzie sezon drugi! Anya Chalotra jako Yennefer jest świetnym castingiem. Naprawdę.

@asher_elbein: Zobaczyłem udostępnione odcinki Wiedźmina Netflixa i muszę powiedzieć: całkiem mi się podoba! Będę miał więcej do powiedzenia na ten temat, gdy embargo spadnie, ale serial jest dobrze obsadzony, elegancko skonstruowany i świetnie przemyślany.

Premiera serialu 20 grudnia.

null

Źródło: zdjęcie główne: Netflix

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Hayley Atwell

Hayley Atwell

ur. 1982, kończy 38 lat

Lily James

Lily James

ur. 1989, kończy 31 lat

Barbara Mularczyk

Barbara Mularczyk

ur. 1984, kończy 36 lat

Wojciech Mecwaldowski

Wojciech Mecwaldowski

ur. 1980, kończy 40 lat

Marshall Allman

Marshall Allman

ur. 1984, kończy 36 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV