Przeczytaj w weekend

Wiedźmin: sezon 2 - Vesemir został obsadzony! Kto zagra mentora Geralta?

Netflix oficjalnie ogłosił aktora, który dołączył do obsady 2. sezonu serialu Wiedźmin. Kto zagra Vesemira?

Netflix oficjalnie ogłosił aktora, który dołączył do obsady 2. sezonu serialu Wiedźmin. Kto zagra Vesemira?

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  Wiedźmin 

Vesemir to ważna i znana postać dla fanów świata Wiedźmina. Jest on najstarszym i najbardziej doświadczonym wiedźminem, który uczy wielu łowców potworów na czele z Geraltem. Dla samego bohatera jest kimś w rodzaju ojca. Przeżył masakrę wiedźminów w Kaer Morhen i przez to też, zażarcie broni pozostałych przy życiu podopiecznych. Zagra go Kim Bodnia.

Szerzej nieznany w naszym kraju 54-letni Duńczyk ma bowiem na swoim koncie kilkadziesiąt ról filmowych i serialowych. Mogliśmy go zobaczyć w takich produkcjach jak Rosewater, Wesele w Sorrento, oscarowe W Lepszym świecie czy serie Obsesja Eve i Most nad Sundem. Wielu fanów Bodnia zyskał niedługo po rozpoczęciu swojej kariery, w 1996 roku, gdy pojawił się w wyreżyserowanym przez Nicolasa Windinda Refna filmie Dealer - rola Franka po dziś dzień uważana jest za jedną z najlepszych w całym dorobku aktora.

Faworytem fanów był Mark Hamill, który według portalu Redanian Inteligence dostał ofertę zagrania tej roli. Wiemy też, że przed nim zaproponowano ją Madsowi Mikkelsenowi i Michaelowi Keatonowi, ale obaj odmówili. Czytamy, że w nadchodzących tygodniach Kim Bodnia ma rozpocząć pracę na planie z Henrym Cavillem i Freyą Alan.

- Jestem podekscytowana tym, że mogę powitać Kima Bodniego w obsadzie Wiedźmina. Podziwiałam jego wyjątkowe talenty w takich serialach jak Obsesja Eve i Most nad Sundem. Nie mogę się doczekać, aby pokazał siłę, ciepło i wytrwałość postaci Vesemira, który jest integralną częścią 2. sezonu - komentuje Lauren S. Hissrich, twórczyni i showrunnerka.

Wiedźmin - nowe postacie

Wiedźmin - obsada powracająca

Źródło: Netflix / zdjęcie główne: CD Projekt RED

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV