Wikingowie - Anna Maria Jopek i muzyka polskich artystów w 6. sezonie. Nowe teasery

Wikingowie będą mieć polski akcent. Stacja HISTORY wyjawiła, że polscy artyści w Wikingach stworzyła dwa utwory muzyczne i wystąpili w serialu.

Wikingowie będą mieć polski akcent. Stacja HISTORY wyjawiła, że polscy artyści w Wikingach stworzyła dwa utwory muzyczne i wystąpili w serialu.

Adam Siennica

Adam Siennica

Tagi:  HISTORY 

Wikingowie powracają po raz ostatni. W finałowym 6. sezonie będziemy mieć polski akcent w postaci muzyki Teatru Pieśni Kozła, który stworzył dwie oryginalne kompozycje na potrzeby serialu. Za ich muzykę odpowiada Maciej Rychły, autorką tekstu jest Alicja Bral. Joy Dunlop przetłumaczyła słowa na język gaelicki. W jednej z nich usłyszymy improwizacje Anny Marii Jopek oraz Łukasza Wójcika. 

Do tego ujawniono, że Anna Maria Jopek oraz Maciej Rychły zagrali w serialu. Zobaczymy ich w jednym z odcinków, jak grają na sierszeńkach, czyli wielkopolskich dudach. Drugi utwór, który w oryginale śpiewa Monika Dryl, na planie wykonała Georgia Hirst (Torvi).

Michael Hirst, twórca serialu Wikingowie, zdradził, jak doszło do udziału polskich artystów w 6. sezonie:

- Obejrzałem nagranie spektaklu Teatru Pieśń Kozła dzięki mojemu przyjacielowi Robertowi McDowellowi z Summerhall i byłem zauroczony wyjątkową techniką wokalną aktorów, sposobem, w jaki budowali emocje nie za pomocą słów, ale głosu i prostych instrumentów. Bardzo zależało mi na tym, by zaangażować ich do Wikingów, których tworzę już od sześciu lat. Teraz, kiedy serial zbliża się do końca, chciałem pożegnać się z tą produkcją w szczególny, muzycznie niezwykły sposób. W Polsce Anna Maria Jopek to wyjątkowa postać, artystka o wysublimowanym, nadzwyczajnym głosie. Z kolei współpraca z Alicją i Grzegorzem Bralami zaowocowała narracyjną i muzyczną opowieścią, która przenosi kompozycję – zwykle stanowiącą tło –na poziom samej fabuły, uzupełniając ją, a głosowi nadając wiodącą rolę w odzwierciedlaniu i podkreślaniu obrazu widocznego na ekranie. Ich udział w „Wikingach” był wyjątkowy, a dla mnie osobiście głęboko poruszający. Mam nadzieję, że widzowie w Polsce docenią niesamowity wkład artystów w to filmowe dzieło, ich niezwykłe umiejętności oraz że będą z nich dumni.

Na razie jeszcze nie możemy usłyszeć, jak brzmią te utwory. Zobaczcie nowe teasery serialu, które trafiły do sieci.

Wikingowie - premiera światowa 6. sezonu odbędzie się 4 grudnia. W Polsce 5 grudnia na HISTORY.

 

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV