Władca Pierścieni: Amazon stworzy darmową grę MMORPG z akcją w Śródziemiu

Władca Pierścieni doczeka się gry MMORPG, za której stworzenie odpowiadać będzie Amazon Game Studios i Leyou Technologies.

Władca Pierścieni doczeka się gry MMORPG, za której stworzenie odpowiadać będzie Amazon Game Studios i Leyou Technologies.

Wiemy, że Amazon pracuje nad serialem aktorskim na podstawie Władcy Pierścieni, ale nie będzie to jedyny projekt amerykańskiego giganta w tym uniwersum. Oficjalnie poinformowano, że powstanie również gra MMORPG na pecety i konsole.

Nie ujawniono praktycznie żadnych szczegółów poza tym, że będzie to produkcja free-to-play, a jej akcja zostanie osadzona w Śródziemiu i nie będzie ona bezpośrednio związana z nadchodzącym serialem. Za stworzenie tej produkcji odpowiadać będzie Amazon Games Studios oraz Leyou Technologies. Ta druga firma ma już doświadczenia z sieciowymi produkcjami i odpowiada między innymi za Warframe.

Wierzymy, że nasze połączone doświadczenia pozwolą stworzyć piękna i robiącą wrażenie grę, którą gracze pokochają na wiele lat - mówi Alex Xu, prezes Leyou Technologies. 

Śródziemie Tolkiena to jeden z najbogatszych fikcyjnych światów w historii i to daje naszemu zespołowi doświadczonych deweloperów gier MMO ogromne możliwości. Mamy solidnych liderów, którzy kierują tym projektem i rozwijamy nasz zespół, który pomoże stworzyć to niesamowite doświadczenie - dodaje Christoph Hartmann, wiceprezes Amazon Game Studios.  

Źródło: ew.com / fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV