Assassin’s Creed i Splinter Cell trafią na Oculus Rift?

Facebook, właściciel Oculus Rift, zainteresowany jest przeniesieniem wielkich marek do VR. Dwie z nich mają wyjść spod skrzydeł Ubisoftu.

Facebook, właściciel Oculus Rift, zainteresowany jest przeniesieniem wielkich marek do VR. Dwie z nich mają wyjść spod skrzydeł Ubisoftu.

UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Segment VR nie rozwija się w takim tempie, jak wszyscy by sobie tego życzyli. W dodatku coraz więcej jest narzekań, że nie ma tam wielkich marek. Facebook chce to zmienić.

W sieci pojawiła się informacja, że Facebook, właściciel Oculus Rift, podpisał umowę z Ubisoftem, dzięki czemu powstaną gry Assassin's Creed oraz Splinter Cell na wyłączność Oculus Rift. W rozmowy stron miał być także zaangażowany sam Mark Zuckerberg. Nie wiadomo jednak czy chodzi o kolejne, niezapowiedziane jeszcze odsłony popularnych marek, czy też doczekamy się portów tych tytułów pod VR. 

Nie możemy komentować konkretnych partnerstw, ale nadal będziemy koncentrować się na poszerzaniu naszej biblioteki i docieraniu do szerszego grona odbiorców - tłumaczy przedstawiciel Facebooka.

Facebook nie ogranicza się jedynie do nawiązywania partnerstwa z zewnętrznymi twórcami. The Information donosi, że firma zainteresowana jest kupnem istniejących już na rynku deweloperów, którzy mają tworzyć kolejne gry na Oculusa.

Źródło: gamesindustry.biz; theinformation.com / fot. Ubisoft

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV