Władca Pierścieni - Amazon zamawia 2. sezon serialu

Widzowie wciąż czekają na serial Władca Pierścieni, który ma być największą superprodukcja małego ekranu. Amazon pewny sukcesu już planuje 2. sezon.

Widzowie wciąż czekają na serial Władca Pierścieni, który ma być największą superprodukcja małego ekranu. Amazon pewny sukcesu już planuje 2. sezon.

Adam Siennica
Adam Siennica

Władca pierścieni ma być największym widowiskiem w historii świata seriali. Amazon ma ambitne plany i jeszcze bardziej je rozszerzył. Trwa pre-produkcja serialu w Nowej Zelandii i wszystko wskazuje na to, że na planie będą kręcone od razu odcinki dwóch sezonów, ponieważ Amazon oficjalnie zamówił realizację 2. serii.

Scenarzyści pracują już nad poszczególnymi odcinkami. Informację potwierdziła Jennifer Salke, szefowa Amazon Studios w rozmowie z Deadline. 

Niedługo mają ruszyć zdjęcia do pierwszych dwóch odcinków w reżyserii Juana Antonio Bayony, a potem ekipa będzie 4-5 miesięcy przerwy w pracy na planie. Wówczas scenarzyści i showrunnerzy w osobach J.D. Payne'a oraz Patrika McKaya skupią się na tworzeniu scenariuszy do 2. sezonu. Jak zwracają uwagę dziennikarze Deadline, to pozwoli też twórcom ocenić nagrany materiał i ewentualnie zaplanować różne korekty.

Czytamy, że w planach jest dużo zdjęć w plenerach Nowej Zelandii, czyli podobny sposób, w jaki Peter Jackson podszedł do filmowej trylogii. Fabuła rozgrywa się przed wydarzeniami z kinowych produkcji w erze pokazującej ważne wydarzenia dla Śródziemia.

W obsadzie są Will Poulter, Markella Kavenagh i Joseph Mawle. Przypomnijmy, że według nieoficjalnych informacji realizacje dwóch sezonów ma kosztować 500 mln dolarów.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV