Przeczytaj w weekend

Władca Pierścieni - obsada serialu ogłoszona! Kiedy ruszają zdjęcia?

W USA odbył się panel Amazonu podczas TCA, na którym producenci spotykają się z dziennikarzami. Ogłoszono nowe informacje o serialu Władca Pierścieni.

W USA odbył się panel Amazonu podczas TCA, na którym producenci spotykają się z dziennikarzami. Ogłoszono nowe informacje o serialu Władca Pierścieni.

Adam Siennica
Adam Siennica

Skompletowano główną obsadę serialu Władca pierścieni! Poznaliśmy pierwszą grupę aktorów, którzy zagrają duże role w serialu i tym razem są to informacje ogłoszone przez Amazon, więc wszystkie nazwiska są pewne. O niektórych słyszeliśmy wcześniej, ale reszta jest nowa.

W obsadzie są Robert Aramayo (młody Ned z Gry o tron, gra głównego bohatera), Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Cordova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers i Daniel Weyman.

Pre-produkcja trwa w Nowej Zelandii. Aktorzy czytają już scenariusz podczas prób. Zdjęcia ruszą w lutym 2020 roku również w Nowej Zelandii, czyli w miejscu, w którym kręcono filmy trylogii Petera Jacksona.

Vernon Sanders, jeden z szefów telewizyjnego działu Amazonu wyjawił jednak, że jeszcze mają kilka kluczowych ról do obsadzenia. Nie ujawniono jednak szczegółów ról, które zagrają aktorzy.

Za sterami serialu stoją J.D. Payne i Patrick McKay. Reżyserem pierwszych odcinków jest Juan Antonio Bayona (Sierociniec, Niemożliwe, Jurassic World: Upadłe królestwo). Wśród producentów są także Bayona, Lindsey Weber, Bruce Richmond (Gra o tron), Gene Kelly (Zakazane Imperium), Gennifer Hutchison (Breaking Bad), Jason Cahill (The Sopranos) i Justin Doble (Stranger Things). Producenci powiedzieli, że poszukiwali aktorów na całym świecie.

Fabuła serialu rozgrywa się w Śródziemiu wiele lat przed wydarzeniami z filmowej trylogii Władca Pierścieni. 

 Władca Pierścieni - premiera ma odbyć się w 2021 roku. Taki cel ma ekipa tworząca serial.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV