Przeczytaj w weekend

Z serwisu Netflix znikają polskie napisy

Polski Netflix ma kolejne problemy z udostępnianiem tłumaczeniem seriali. Z serwisu zniknęła pewna grupa napisów, które do serwisu dodano w ciągu ostatnich tygodni.

Polski Netflix ma kolejne problemy z udostępnianiem tłumaczeniem seriali. Z serwisu zniknęła pewna grupa napisów, które do serwisu dodano w ciągu ostatnich tygodni.

W ciągu ostatnich dni otrzymaliśmy od Was sporo maili z informacją o brakujących napisach na platformie Netflix, które jeszcze niedawno były dostępne. Tyczy się to m.in. takich seriali jak: Better Call Saul, Love, Gossip Girl, The Blacklist, Shadowhunters, czy 12 Monkeys. Mało tego - z Better Call Saul zniknął nawet polski lektor.

Sytuacja ta jest nowa, bo od kilku tygodni byliśmy przyzwyczajeni do sytuacji, w której codziennie do serwisu Netflix dokładano kolejne napisy i lektora zarówno do filmów i seriali. Od wczoraj polskie tłumaczenia zaczynają z Netflixa znikać i nie wiemy, co jest tego powodem.

Czytaj także: Nieoficjalne tytuły odcinków 6. sezonu Gry o tron

Postanowiliśmy skontaktować się w tej sprawie z przedstawicielami Netflixa i poinformować o całej sytuacji. Zapewniono nas, że Netflix jest świadom znikających napisów i zapewniają, że są to tylko chwilowe problemy. Wszystkie napisy, które dotychczas pojawiły się w serwisie, powrócą do niego w ciągu najbliższych dni. Gdy dopytaliśmy o konkrety, poinformowano nas, że zdjęcie napisów z serwisu może być związane z wygaśnięciem licencji, która musi zostać odnowiona. Czyżby jedna z firm odpowiedzialnych za tłumaczenie napisów do seriali na platformę Netflix postanowiła zerwać umowę?

W tym miejscu warto przypomnieć, że jakiś czas temu na platformie Netflix udostępniono tłumaczenie do serialu Rick and Morty. Po kilku dniach (a miało to miejsce 2 tygodnie temu) napisy zniknęły i nie wróciły do serwisu aż do dziś.

Sytuację będziemy monitorować na bieżąco i sprawdzać, czy sytuacja wraca do normy lub pogarsza się.

Źródło: własne / Fot. Netflix

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV