Zabójcza biel: Cormoran Strike powraca w nowej powieści

Zabójcza biel, powieść kryjącej się pod pseudonimem Robert Galbraith autorki Harry'ego Pottera, właśnie trafiła do polskich księgarń.

Zabójcza biel, powieść kryjącej się pod pseudonimem Robert Galbraith autorki Harry'ego Pottera, właśnie trafiła do polskich księgarń.

Joanne Kathleen Rowling, po sukcesie serii o młodym czarodzieju, postanowiła diametralnie zmienić gatunek. Wybór padł na kryminał, a w ramach eksperymentu postanowiła także pisać pod pseudonimem Robert Galbraith. W ten sposób narodził się Cormoran Strike i powieść The Cuckoo's Calling.

Książka była doceniana przez krytyków, ale dopiero ujawnienie prawdziwej tożsamości autora sprawiło, że okazała się bestsellerem. Po Wołaniu kukułki ukazały się dwa kolejne tomy: The SilkwormCareer of Evil.

Jednakże na kolejną część przyszło czytelnikom poczekać, gdyż autorka zaangażowała się w prace nad serią filmów Fantastic Beasts and Where to Find Them. Na czwarty tom pt. Lethal White musieliśmy czekać aż trzy lata.

Zabójcza biel - okładka
Źródło: Dolnośląskie

Dzisiaj Zabójcza biel ma polską premierę nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego. Książka ukazała się równocześnie w twardej i miękkiej oprawie.

Oto oficjalny opis Zabójczej bieli:

„Widziałem, jak ktoś zabił dziecko. Udusił je… obok konia”. Billy, zdesperowany młody mężczyzna, przychodzi do agencji Cormorana Strike’a, by prosić o wyjaśnienie okoliczności zbrodni, którą widział w dzieciństwie. Klient wyraźnie cierpi na zaburzenia psychiczne, lecz detektyw wyczuwa, że historia brzmi wiarygodnie. Gdy dopytuje o szczegóły, Billy w panice ucieka.
Strike i Robin Ellacott – niegdyś asystentka detektywa, a obecnie jego wspólniczka – próbują dociec, co kryje się za historią Billy’ego. Śledztwo wiedzie bocznymi uliczkami Londynu ku zakamarkom brytyjskiego parlamentu oraz do ponurej wiejskiej rezydencji. Cormoran zmaga się nie tylko z zawiłym dochodzeniem, lecz także z problemami w życiu prywatnym.

Źródło: Dolnośląskie / fot. Dolnośląskie

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV