Przeczytaj w weekend

Zamiast binge-watching - odcinek co tydzień. Netflix zmienia zasady dla reality shows

Netflix to najbardziej popularny serwis streamingowy, którego cechą charakterystyczną było udostępnianie całych sezonów jednocześnie. Okazuje się, że w przypadku programów typu reality show może się to zmienić.

Netflix to najbardziej popularny serwis streamingowy, którego cechą charakterystyczną było udostępnianie całych sezonów jednocześnie. Okazuje się, że w przypadku programów typu reality show może się to zmienić.

Netflix z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większą popularnością, poszerzając terytorium swojego działania na kolejne kraje oraz dodając nowe tytuły do swojej oferty. To właśnie ta platforma pozostaje najpopularniejszym źródłem jeżeli chodzi o przesyłanie strumieniowe. Do tej pory cechą charakterystyczną Netflixa było to, że udostępniał całe sezony swoich produkcji za jednym razem - pozwoliło to na rozwinięcie zupełnie nowego trendu, jakim jest binge-watching. Teraz okazuje się jednak, że model ten może zostać zmieniony, a przynajmniej w przypadku reality shows i programów konkursowych z udziałem gwiazd.

Zgodnie z nowymi informacjami portalu Comic Book, nowy sezon programu The Great British Baking Show ma pojawić się na Netflixie nie hurtem, a w systemie jednoodcinkowym - z tygodnia na tydzień w serwisie pojawiałby się nowy epizod. Program jest już widoczny w ofercie amerykańskiego Netflixa i choć widać miniatury wszystkich epizodów, poza premierowym są one zablokowane - zamiast przycisku Play widnieje na nich podgląd mówiący o tym, kiedy epizod doczeka się premiery. Podobny zabieg zastosowano przy okazji programy Rhythm and Flow, konkursu muzyki rap z udziałem gwiazd takich jak T.I., Cardi B i Chance the Rapper w gronie jurorów (zwiastun można obejrzeć poniżej). Pierwsze cztery odcinki pojawią się 9 października, natomiast następne w odstępach cotygodniowych (odcinki 5-7 ukażą się 16 października, a odcinki 8-10 -  23 października).

Celem takiego zabiegu jest wprowadzenie pewnej jednolitości między emisją na platformie streamingowej a emisją w telewizji - Netflixowi zależy, by subskrybenci nie widzieli nowych epizodów wcześniej niż widzowie telewizji.

Na razie nie wiadomo, czy tego typu decyzje wpłyną również na seriale fabularne. Jeżeli tak się stanie, natychmiast Was o tym poinformujemy.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV