Repertuar kin Nowość Program TV

Zamówienia TNT na 2014 rok

Podczas swojej konferencji ramówkowej stacja TNT opublikowała oficjalne zamówienia projektów nowych seriali na 2014 rok. Są wśród nich produkcje Stevena Spielberga i Sylvestra Stallone'a.

Stacja TNT zamówiła łącznie siedem nowych projektów. W zależności od ich konceptu, w ciągu najbliższych kilku miesięcy otrzymają one zamówienie pilotowego odcinka, a następnie pierwszego sezonu. Sposób tworzenia seriali na stacji TNT nieco odbiega od tego, co prezentują stacje ogólnodostępne. Pomiędzy zamówieniem projektu przez TNT, a rozpoczęciem jego emisji mijają nawet dwa lata. Jest tak choćby z serialem The Last Ship, którego projekt zamówiony został rok temu, a niedawno otrzymał zamówienie pierwszego sezonu. Premiera zaplanowana jest jednak dopiero na lato 2014 roku.

Projekty zamówione przez TNT to:

  • Portal House – będzie to historia o grupie młodych naukowców, którzy badają ich zdaniem nawiedzony dom. Odkrywają, że znajduje się w nim tajemniczy portal prowadzący do czasoprzestrzennego continuum. Sprawy komplikują się, gdy jeden z bohaterów decyduje się przejść na drugą stronę. Twórcami serialu są Steven Spielberg (produkcja), Scott Rosenberg (scenariusz) i Jeff Pinkner (scenariusz, niedawno prowadził produkcję Fringe).
  • Peter Gunn (2013) – nowa wersja klasyku z lat 60. o tym samym tytule. Projekt opowiada o prywatnym detektywie, który nie patyczkuje się z przestępcami i prostymi środkami rozwiązuje sprawy kryminalne. W oryginale główną rolę grał Craig Stevens. Jest to projekt tworzony przez tych samych ludzi, co „Portal House”, czyli przez Spielberga, Rosenberga i Pinknera oraz Josha Appelbauma (scenariusz).
  • The Last Cop – projekt oparty na jednym z hitów niemieckiej telewizji. Po 20 latach w śpiączce policjant Mick Branigan budzi się i odkrywa wokół siebie zupełnie inny świat. Jego żona już dawno się od niego wyprowadziła, córka go nie zna, a koledzy w pracy nie przypominają tych ludzi, z którymi pracował w latach 90. Twórcą serialu jest Sylvester Stallone. Scenariusz napisał Chris Fedak.
  • A Bend in the Road – serial dramatyczny oparty na książce Nicholasa Sparksa z akcją osadzoną w kurorcie wypoczynkowym, którego szeryfem jest Miles Ryan. Jest to osoba, która dba o mieszkańców i gości, rozwiązuje sprawy kryminalne, ale nie zdaje sobie sprawy, jak dużo sekretów pogrzebanych zostało w mieście, gdzie pracuje. Wszystko zmienia się w momencie, gdy główny bohater musi poradzić sobie z rozwiązaniem sprawy śmierci swojej żony. 
  • Gulit by Association – dramat prawniczy oparty na debiutanckiej książce Marcii Clark. Projekt opowiadał będzie o Rachel Knight – zastępczyni prokuratora okręgowego, która razem z detektywem policji Bailey Keller rozwiązuje kryminalne sprawy w Los Angeles.
  • Lew Archer – projekt oparty na głównym bohaterze książek Rossa McDonalda, który jest prywatnym detektywem. Twórcami serialu są James Duff (The Closer i Jim Leonad (Close to Home).
  • Crushed – dramat obyczajowy opowiadający o bogatych kochankach – Cazie, którego ojciec – Jeremy jest właścicielem winiarni oraz Daphnie – młodej żonie Jeremy’ego.

Swoje zamówienia ogłosiła również siostrzana stacja TNT – TBS. Najciekawiej zapowiada się projekt {{Tribeca}} autorstwa Steve’a i Nancy Carell, który opowiada o jednostce policji pracującej przy najbardziej odrażających sprawach kryminalnych. TBS zamowiła również Dad, Stop Embarrassing Me – komedię autorstwa Jamiego Foxxa, która luźno oparta jest na relacjach Foxxa ze swoją nastoletnią córką.

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
spoilery
-

MCU – powrót postaci i zaskakujące…

Przy okazji tegorocznej odsłony MCU, filmu Avengers: Endgame, powstają nowe produkty okolicznościowe promujące film. Tym…

Piotr Piskozub
-

Niezrealizowane filmy o herosach – jedne…

Wiedzieliście, że Bob Hoskins mógł wcielić się w Wolverine'a? Poznajcie najciekawsze projekty superbohaterskie, które nie…

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – to nie Szatan…

W sieci pojawiły się nowe materiały z kolejnej odsłony MCU, filmu Kapitan Marvel - na…

Adam Siennica
-

Złote Maliny 2019: Nominacje. Oto najgorsze…

Złote Maliny 2019 to nagroda dla najgorszych filmów 2018 roku. Ogłoszono nominacje.

Piotr Piskozub
-

Arrow – nowa wersja Suicide Squad…

Wiele wskazuje na to, że już niebawem w Arrow zobaczymy kolejną wersję Suicide Squad -…

Dawid Muszyński
-

Glass – recenzja filmu

Przy okazji premiery Split M. Night Shyamalan zaskoczył nas informacją, że buduje swoje uniwersum superbohaterów.…

Ocena recenzenta:
5

Co o tym sądzisz?