Zmarł Philip Roth, autor Amerykańskiej sielanki

W wieku 85 lat zmarł Philip Roth, jeden z najwybitniejszych współczesnych amerykańskich prozaików.

W wieku 85 lat zmarł Philip Roth, jeden z najwybitniejszych współczesnych amerykańskich prozaików.

Wczoraj wieczorem w szpitalu na Manhattanie zmarł Philip Roth. O śmierci pisarza poinformowali najbliżsi przyjaciele. Przyczyną śmierci była niewydolność serca. Autor miał 85 lat.

Urodzony w 1933 roku w konserwatywnej rodzinie żydowskiej Roth uznawany był przez czytelników i krytyków za jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich. Już jego pierwsza powieść, Goodbye Columbus, spotkała się z uznaniem i została nagrodzona National Book Award. Przez lata zdobył niemal wszystkie ważne wyróżnienia literackie oprócz Nagrody Nobla, choć regularnie był wymieniany wśród kandydatów do jej otrzymania.

Do innych jego ważnych i głośnych powieści zaliczane są m.in. American PastoralKompleks Portnoya, Spisek przeciwko Ameryce czy Operacja Shylock. Łącznie napisał około 30 książek.

Philip Roth w Wydawnictwie Literackim
Źródło: materiały prasowe

Źródło: deadline.com / fot. PAP

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV