Zwiastun serialu fantasy „The Shannara Chronicles”

Stacja MTV opublikowała oficjalny zwiastun serialu "The Shannara Chronicles", który przy realizacji inspiruje się "Władcą Pierścieni".

Stacja MTV opublikowała oficjalny zwiastun serialu "The Shannara Chronicles", który przy realizacji inspiruje się "Władcą Pierścieni".

Adam Siennica
Adam Siennica

"The Shannara Chronicles" to wysokobudżetowy serial fantasy produkcji MTV, który oparty jest na książkach Terry'ego Brooksa. Twórcy kręcili swój serial w Nowej Zelandii, korzystając w taki sam sposób z niesamowitych krajobrazów, jak Peter Jackson przy "Władcy Pierścieni". W lipcu podczas Comic-Con producenci podkreślali, że serial tworzą inspirując się tym, jak robiono "Władcę Pierścieni".

Czytaj także: Twórcy o inspiracjach w realizacji "The Shannara Chronicles"

Pierwszy sezon ma być oparty na 2. tomie trylogii Miecza Shannary pt. "Kamienie Elfów". Książki w Polsce ukazały się nakładem wydawnictwa Replika. Za sterami serialu stoją Al Gough i Mark Millar, znani z serialu "Smallville" oraz filmu "Spider-Man 2". W ekipie producenckiej jest Jon Favreau ("Iron Man") i Terry Brooks, autor książek.

Elfom zagraża pradawne zło, bowiem obumiera drzewo Ellerys, które niegdyś stworzyła magia Elfów i zaklęcia powstrzymujące mściwe Demony przestają działać. Wówczas Allanon, legendarny stróż Ziemi, rozkazuje Wilowi Ohmsfordowi towarzyszyć elfiańskiej dziewczynie Amberk w niebezpiecznej misji mającej na celu odrodzenie Ellerys. W ślad za nimi podąża jednak Kosiarz, jeden z najstraszniejszych demonów... [opis fabuły książki]

"The Shannara Chronicles" zadebiutuje w USA w styczniu 2016 roku.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV