Przeczytaj w weekend
 

 

 

 

Acer pokazał komputery, które w tym roku zawalczą o naszą uwagę

Laptopy z wysuwaną klawiaturą, konwertowalne notebooki, komputery dla projektantów i sprzęty dla najbardziej wymagających graczy. Podczas konferencji [email protected] zaprezentowano najnowsze portfolio produktowe Acera.

Laptopy z wysuwaną klawiaturą, konwertowalne notebooki, komputery dla projektantów i sprzęty dla najbardziej wymagających graczy. Podczas konferencji [email protected] zaprezentowano najnowsze portfolio produktowe Acera.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  laptop 

Nowojorska konferencja była dla Acera okazją do zaprezentowania komputerów, o których w najbliższych miesiącach zrobi się naprawdę głośno. Korporacja odświeżyła całe portfolio produktowe, wzbogacając swoje nowe laptopy i stacjonarki w wydajniejsze podzespoły. Przy okazji ujawniono zupełnie nową  serię urządzeń zaprojektowanych z myślą o najbardziej wymagających twórcach.

Gwiazda wieczoru mogła być tylko jedna, a był nią Predator Helios 700 - najbardziej dopracowany i szalony sprzęt gamingowy z logiem Acera na obudowie. To w tej serii firma pozwala sobie na wprowadzanie nietypowych innowacji, których nie znajdziemy w klasycznych komputerach dla graczy.

Zanim jednak opowiemy o modelu 700, spójrzmy na nieco bardziej konwencjonalną konstrukcję. Predator Helios 300 to typowy przedstawiciel laptopów gamingowych, znacznie bardziej zachowawczy i konwencjonalny niż jego braciszek. Mamy tu do czynienia ze sprzętem wyposażonym w procesory Intel i7 9. generacji współpracujące z kartą graficzną NVIDIA GeForce 2070 Max-Q oraz do 32 GB pamięci RAM. W serii Helios 300 znajdziemy urządzenia w dwóch rozmiarach, z ekranem IPS o przekątnej 15,6” oraz 17,3”, każdy odświeżany z częstotliwością 144 Hz i pracujący w rozdzielczości Full HD. Taka konfiguracja powinna zapewnić płynną rozgrywkę w najbardziej wymagających tytułach jeszcze przez wiele lat.

Jak przystało na laptopy dla graczy, modele z tej linii prezentują się bardzo elegancko. Metalową obudowę przyozdobiono turkusowym wykończeniem, zaś podświetlenie klawiatury można dostosować do swoich preferencji. Najtańsze Acery Predator Helios 300 będą kosztować 6199 zł.

Nazwanie Acera Predator Helios 700 klasycznym komputerem gamingowym byłoby jednak obrazą. Jeśli ceny jakiejś serii laptopów zaczynają się od 10 499 zł, można przypuszczać, że mają coś, czego nie znajdziemy u konkurencji. Nie inaczej jest w przypadku tego urządzenia, które nie tylko może pochwalić się świetną specyfikacją, ale także nietypową konstrukcją.

Sercem siedemsetki jest procesor Intel i9 9. generacji współpracujący z najnowszymi kartami Nvidii z linii RTX. Nie mamy tu do czynienia z odchudzonymi kartami Max-Q, to pełnoprawne laptopowe modele RTX-ów. Do dyspozycji otrzymujemy karty z linii 2070 lub 2080, a w najdroższych modelach zamontujemy nawet 64 GB pamięci RAM. 17-calowy wyświetlacz Full HD pracuje przy częstotliwości 144 Hz i przy czasie reakcji rzędu 3 ms. Jednak tym, co czyni tego Heliosa wyjątkowym, jest klawiatura.

Na rynku ze świecą szukać rozwiązania podobnego do klawiatury HyperDrift, która w Heliosie 700 jest integralnym elementem architektury cieplnej. Laptop wyposażono w wentylatory Acer AeroBlade 3D, system miedzianych przewodów oraz komorę parową, które dbają o skuteczne odprowadzanie ciepła. Pod klawiaturą ukryto zaś dwa dodatkowe wentylatory, które uaktywniają się, kiedy wysuniemy konstrukcję HyperDrift do siebie.

Wysuwana klawiatura pozwala skuteczniej wentylować urządzenie, dzięki czemu komputer lepiej poradzi sobie z najbardziej wymagającymi produkcjami i taki Battlefield V powinien bez problemu odpalić się przy najwyższych ustawieniach graficznych i z włączonym ray tracingiem. Ponadto odsunięcie przycisków od ekranu poprawi komfort rozgrywki.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: Acer

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

 

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Channing Tatum

Channing Tatum

ur. 1980, kończy 39 lat

Ivana Milicevic

Ivana Milicevic

ur. 1974, kończy 45 lat

Amit Shah

Amit Shah

ur. 1981, kończy 38 lat

Pablo Schreiber

Pablo Schreiber

ur. 1978, kończy 41 lat

Stana Katic

Stana Katic

ur. 1978, kończy 41 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV